Буковинці масово розкуповують «Кобзарі»

Буковинці мосово розкуповують "Кобзарі". Продавці книгарень пояснюють, що причина цьому - святкування 200-ліття Тараса Шевченка та патріотичне піднесення під час революційних подій у країні.

"У книгарню прийшов старенький чоловік. Не викладач, не діяч культури... Проста людина. Розговорилися. З телефону він почав читати улюблене з"Кобзаря", а потім придбав нове видання. Спілкуватися з ним було дуже цікаво та щемливо", - розповідає директор КМЦ "Українська книга" Тетяна ЗАДЕРНА.

Про людей, які купляють "Кобзарі", книгарі говорять з особливою радістю та гордістю. Пояснюють, що шанувальники Шевченка на Буковині були завжди, але їх особливо побільшало протягом останніх трьох місяців. Знаючі особливо цікавляться ювілейним харківським виданням"Кобзаря", яке можна придбати приблизно за дві сотні гривень. Тираж такого видання на усю Україну становив лишень три тисячі примірників.

- Нещодавно до нас прийшла пані, яка одразу придбала три ювілейні видання, - зауважує Тетяна Задерна. - Це вартувало приблизно 600 гривень. Жінка зізналася, що один "Кобзар" взяла для себе, інші два - для своїх братів.

У книгарні "КС" на Соборній площі вдалося знайти лишень... маленькі кишенькові "Кобзарі". Ювілейні видання тут розкупили приблизно півроку тому.

- Попит перевищує пропозицію. От напишіть, що "Кобзар" треба друкувати і нашим місцевим чернівецьким видавництвам. Адже Шевченка у нас завжди шанували. "Кобзарі" нині беруть не лише у подарунок, часто - і в особисту бібліотеку, - пояснюють продавці книгарні "КС".

- От лишень ранок, ми щойно відчинилися, а люди вже купили одне видання, - наголошує працівниця книгарні "Букініст" Ірина СИМАНЧУК. - Здебільшого купляють старші люди. Є і цікаві історії: нещодавно до крамниці завітала пані, яка вирішила замовити одразу 15 "Кобзарів", щоби презентувати співробітникам. Також приходять батьки разом з дітьми: підбирають видання, які були би цікавими для молодшого віку. Працюю у книгарні уже шість років, а такого ажіотажу навколо "Кобзаря"не пригадую. Вважаю, що це пов’язано не тільки з ювілеєм, але й патріотичнею хвилею, яка розпочалася з революційними подіями у країні.

Нині у чернівецьких книгарнях "Кобзарі" пропонують усього у декількох екземплярах. Це видання на любий гаманець та вік. Популярними є київське, харківське, донецьке видання та "Кобзар", адаптований для школярів. Їхня вартість у середньому 55-200 гривень.

http://molbuk.ua