Чотири лютневі зустрічі

Світлина: Відлуння творчої зустрічі у Стрию завдяки журналісту Володимиру Кепичу, прилинуло у Львів. Спасибі за лист, часопис і за листівку, люб"язно надіслані паном Володимиром. Окрема вдячність - за статтю про мій виступ, надруковану в часописі "ГОМІН ВОЛІ" за 11 лютого 2014 року. Чесно кажучи, це вперше рецензують мій виступ, а не книжку чи окремо вибраний текст. Тому ще раз моя щира подяка за таку приємність усім дотичним до організації нашої зустрічі - і Любові Хомчак, і Тарасу Лісевичу.Відлуння творчої зустрічі з поетесою Любов'ю Відутою у Стрию, завдяки журналісту Володимиру Кепичу, прилинуло у Львів.

З радістю розповідає про це сама пані Любов:

« Спасибі за лист, часопис і за листівку, люб"язно надіслані паном Володимиром. Окрема вдячність - за статтю про мій виступ, надруковану в часописі "ГОМІН ВОЛІ" за 11 лютого 2014 року. Чесно кажучи, це вперше рецензують виступ, а не книжку чи окремо вибраний текст. Тому ще раз моя щира подяка за таку приємність усім дотичним до організації нашої зустрічі - і Любові Хомчак, і Тарасу Лісевичу».

 

***

Літературне життя нині в деякій мірі змінило своє наповнення. Лютий місяць додав і гіркоти, і гостроти, тож одвічне велике бажання бачити свою країну кращою у ці дні сприймається виключно через призму трагічних подій у Києві.

Творчі зустрічі починаються з хвилини мовчання, а в процесі обговорення написаного всі присутні мимоволі таки переходять на розмови про сьогодення, що хвилюють усіх. У Спілці письменників України поет-початкіець Акахорі Іто  представляв збірку хокку «Павутиння» (в-во БаК) і дві збірки віршів, які він назвав «словограями» – «Холодна кава» і «Зупинка на мить» (в-во Волинські обереги).

Присутні зачитували автора, хвалили, підказували, як можна виправити неточності написання, раділи творчим знахідкам. За автором:

Так все й починається:
Тоді, коли всі гадають, що усе забулося…

Так, автор правий, часто саме так все й починається. Але ж ми не забудемо…

 

***

Ще одна лютнева зустріч, де автор – Василь Кузан, розповідає про свій творчий доробок – 16 книжок, про плани на майбутнє, і, звичайно, про сьогодення і свою дотичність до нього. Поетичні збірки, вірші з яких  він зачитував, об’єднує і групує за власним баченням, вміє зацікавити слухача, розкриває у собі нові грані, як упорядник і як прозаїк.

Автор із Ужгорода приїхав на зустріч у Львів, але розповів, що був учасником творчих зустрічей і на сході України.

Куратором зустрічі була Мирослава Замойська, а організатором – Юрій Николишин і Любов Хомчак.

 

***

25 лютого книгарня «Книжковий дворик» дивувала відвідувачів моновиставою-комедією  «Сон» від Лідії Данильчук.

Пластична, граційна, Лідія Данильчук у невеличкому приміщенні книгарні зуміла створити особливий настрій.  Маючи у своєму «арсеналі» єдину зброю – мітлу, пані Лідія з її допомогою відтворювала то солдатський крок, то шум вітру, то плин часу. Згодом глядачі мали можливість поспілкуватися з актрисою і дізнатися про подальші плани і вистави.

Організатори вистави – Любов Хомчак і Юрій Николишин.