Письменники, зі святом Вас! Творіть на благо рідної України і свого народу!

Щороку за рішенням 48 конгресу Міжнародного ПЕН-клубу, що відбувся 12-18 січня 1986 року, 3 березня відзначають Всесвітній день письменника.

Письменник – у широкому розумінні це кожна людина, яка пише твори (не обов’язково художні, наукові, вірші також), висловлює власні думки, досвід і бачення світу у письмовій формі. У вузькому розумінні це автор художніх творів; особа, для якої літературна діяльність є професією. Синонімами до слова письменник є літератор, майстер слова, працівник пера.

Письменник – загальна назва осіб, що займаються створенням текстів, призначених, як правило, для невизначеного кола читачів.

Письменником зазвичай називають людину, для якої вказане заняття є основним або одним з основних. При цьому людина, пише Вікіпедія, для якої створення текстових творів є постійним, головним, або одним з головних джерел доходу, вважається професійним письменником. Як в Україні, так і в інших країнах існують об’єднання (творчі спілки, асоціації) професійних письменників.

Розмежування діяльності письменників найчастіше відбувається за літературними родами, на підставі чого виокремлюють прозаїків, поетів, драматургів. Часто при такій диференціації зважають на жанрові уподобання автора. Тому мова йде про байкарів, новелістів, повістярів, романістів, нарисовців, гумористів тощо.

Як пише Calendar.ru, Всесвітній день письменника зараз відзначають у багатьох країнах не лише письменники, а й представники «четвертої влади». Нерідко у цей день відбуваються церемонії вручення різних літературних премій та вшанування найвидатніших літераторів.

http://zik.ua