Понад 300 українських митців звернулись до колег у світі: не мовчіть!

Понад 300 українських митців підписали офіційну заяву, в якій категорично засудили вторгнення Росії на територію України та закликали колег зі всього світу не мовчати.

Текст звернення розмістили на сайті Мінкульту 13 березня.

Серед підписантів – Сергій Проскурня, Андрій Єрмоленко, Іван Андрусяк, Богдан Бенюк, Матвій Вайсберг, гурт "Друга ріка", Роман Кофман, Андрій Кокотюха, Антін Мухарський, гурт "Kozak System", Олекса Манн, Остап Ступка і багато інших. Звернення також підписав міністр культури Євген Нищук.

"Сьогодні ми не можемо залишитися осторонь і спокійно спостерігати за тим, як Російська держава, користуючись довірою між нашими народами, близькими культурними цінностями та можливістю розуміти один одного, розгорнула проти нас інформаційну війну", - говорять автори заяви.

Агресію Росії митці назвали невмотивованою, підкресливши, що Україна зі свого боку ніколи не зазіхала на суверенітет російського народу, його мову та культуру.

"Та, сьогодні зберігати мир коштує нам серйозних зусиль, адже влада Росії не соромлячись спотворює інформацію, підкреслює її "яскравою телевізійною картинкою", - додали автори звернення.

"Закликаємо усіх митців, художників та архітекторів, письменників та поетів, музикантів… усвідомити власну відповідальність за майбутнє нашої держави і не мовчати! Пам’ятайте, наша зброя – це слово – спілкуватися, творити, слухати і чути один одного! І саме від нас залежить, який світ навколо ми створимо!", - підсумували митці.

Станом на 17:50 звернення підписали 327 діячів культури. Лист є відкритим для підпису.

http://www.theinsider.ua