Дванадцять місяців любові Тетяни Череп-Пероганич або ліки для моєї душі

Відгук на книжку поезій Т. Череп-Пероганич «Ліки для душі» (Київ,2013)

Під час презентації книги «Материнська молитва: Українки – героям Майдану» 9 березня 2014 року в Українському домі ми із Тетяною Череп-Пероганич обмінялися книжками. Я подарувала свої «Сни метелика/Дорогу в тобі», а отримала «Ліки для душі». Напевно я потребувала справжніх ліків для душі і серця у ці непрості для України часи. Гортала книгу у метро, поки їхала додому. Далі ще удома.  Ніби «провалилася» у її поезію. Поезія Тетяни дуже щира і природна, як дощ або річка. Вона текла із долонь, які тримали книгу, прямісіньку у душу.

Поезія Тетяни таки проникла під мою шкіру. У неї і «літо в травах заблукало», і «осінь лист полоще», і «квітень квітне барвоквітно». То вже «двірник від дому осінь відгрібає». Та неодмінно коли випадає сніг, «білого більше ніж чорного». Тетяна чує ці всі порухи світу у собі і показує нам у віршах.

А ще Тетяна – Жінка і Матуся. Скільки різних кольорів любові у її віршах: і сумних, і світлих, і гарячих! А ще дуже зворушує дитяча поезія. Очевидно її хлопчик-сонечко надихнув на такі ніжні рядки для діток. Обов’язково почитаю для своєї доньки Марійки вірш «Україночка» про дівчинку Марійку.

А ще Тетяна – Українка, яка любить свою землю, рідне село, рідну мову. Це звучить в багатьох віршах.

Я теж берегтиму свій берег Любові, надихаючись її поезією. 

Дякую за «Ліки для душі»!

Ярина Мавка,
21.03.2014

 

ДолученняРозмір
Liky-Cover.PNG2.54 MБ