26 березня в Києво-Могилянської Академії покажуть фільм про Тараса Шевченка, знятий в 1925 році

26 березня 2014 о 15:00 в рамках презентації освітнього інтернет-порталу «Тарас Шевченко» (kobzar.ua) буде показаний перший український фільм-біографія про життя Тараса Шевченка. Стрічку, зняту в 1925 році, «наживо» озвучить фольклорний гурт «ГуляйГород». Гості також зможуть  відвідати виставку малярських творів великого Кобзаря.

Захід присвячений презентації освітнього інтернет-порталу «Тарас Шевченко» (kobzar.ua) і відбудеться в залі засідань музею НаУКМА за адресою: вул. Г. Сковороди, 2 (ІІ поверх).

Організатор заходу — Мала Академія Наук України за підтримки Києво-Могилянської Академії та Bionic University.

Про освітній інтернет-портал «Тарас Шевченко» (kobzar.ua):

Для сайту  відцифровано 20 000 сторінок рукописів та  335 картин Кобзаря, зібрано 380 відео та аудіо записів, створено 3D-тури музеями та багато іншого. Участь у проекті взяли понад тисячу людей.

Про перший український фільм-біографію «Тарас Шевченко»:

Унікальний проект, створений спільними зусиллями гурту «ГуляйГород» та продюсера Євгена Степаненка, за підтримки Національного центру Олександра Довженка, Національного музею Тараса Шевченка, Центру фольклору та етнографії інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка.

На момент створення фільм був однією з найвитратніших постановок: уперше для підготовки до зйомок було залучено спеціалістів із історії, етнографії, літературознавства.

Сценографію стрічки створив видатний художник-модерніст академік Василь Кричевський, консультантом проекту виступив професор Сергій Єфремов.

Фільм, що складається з багатьох новел та ілюструє життя Шевченка - юнака, солдата, поета, з успіхом ішов в Україні та за кордоном і став найуспішнішим кінопроектом 1926 року. Роль Тараса Шевченка у фільмі виконав Амвросій Бучма. Одну із ролей зіграла молода Наталя Ужвій.

Стрічка озвучується «наживо» гуртом «ГуляйГород» – унікальним колективом, який займається дослідженням і виконанням автентичного українського фольклору. Ансамбль ставиться до  фольклору , як до розвиненої самобутньої культури, через це не допускає жодних обробок, чи «покращень» першоджерела для досягнення зовнішніх сценічних ефектів.

Для озвучення фільму «Тарас Шевченко» відібрано автентичні українські пісні та псальми з батьківщини Кобзаря, багато з яких буде виконано вперше перед глядачами.