У київському музеї покажуть виставку гравюр про жахи війни

У київському музеї покажуть виставку гравюр про жахи війниЗ 3 квітня в Музеї Ханенків відкриється виставка, в рамках якої організація покаже антивоєнний цикл гравюр Франсиско Гойї «Жахи війни».

На сьогодні це єдина в Україні повна серія робіт художника, надрукованих з оригінальних авторських дощок, пише Art Ukraine.

Франсіско Гойя був першим художником, який побачив війну саме як Абсолютне Зло. В його офортах не залишалося ні ефектних батальних сцен 18 століття , ані струнких вершників 19 - го , ні відчайдушних атак , ні героїчних в облозі фортець . Тільки тотальна катастрофа.

Гойя працював над антивоєнної серією гравюр у 1810 - 1820 роках і втілив у 80 аркушах свій травматичний досвід участі в подіях Піренейського війни. Початкові листи серії є свідченням репортера, який наживо бачив наслідки облоги Сарагоси, бої і партизанські акції поблизу Мадрида. Ряд гравюр документують сцени голодомору, що вразила столицю в 1811 - 1812 роках і забрав 20 тисяч життів. Сімнадцять останніх аркушів серії - символічні бачення Гойї, роздуми про долю країни, де після років кривавих воєнних випробувань поновилися деспотична монархія Бурбонів і тортури інквізиції.

Музей придбав гравюри художника М.А. Шарнова напередодні Другої світової війни, у квітні 1941 року.

http://topnews.kiev.ua