У Дніпропетровську презентували «петриківські новинки» – книгу про розпис та персональну виставку

У четвер у міській бібліотеці Дніпропетровська відбулась презентація «петриківських новинок» – книги про розпис та виставки декоративно-прикладного малярства.
Зі свою новою книгою «Петриківка – перлина України», присвяченою розписові Придніпров’я, читачів познайомив український письменник Євген Білоусов. За словами автора, вона була написана в 2013 році, в рік, коли петриківський розпис отримав звання нематеріальної спадщини людства від ЮНЕСКО, а побачила світ цьогоріч.

Як зауважив Білоусов, історик за фахом і автор понад 50 книжок, ця книга – перша в історії розпису, де про петриківку намагаються розповісти простою, зрозумілою мовою, а також заохотити читачів самим спробувати себе в мальовці.

Письменник також проводить аналогії між петриківським розписом та розписом народів світу, викладає нові історичні відомості про Петриківку, розповідає цікаві випадки з життя її славетних майстрів, пропонує читачам легенди, пов’язані з розписом, тощо.
Євген Білоусов – виходець з Дніпропетровщини, який нині живе в Феодосії. Аби написати цю книгу, йому довелось на деякий час оселитись у Петриківці й самому взяти до рук пензля під наглядом петриківських майстрів.

Цього ж дня в бібліотеці урочисто відкрилась перша персональна виставка петриківського розпису майстрині Олени Ярмолюк, яка, до речі, є племінницею всесвітньо відомого майстра петриківки Федора Панка. За словами майстрів, художниця Олена Ярмолюк – це нещодавнє відкриття для мистецтвознавців: надихаючись роботами старих майстрів, корифеїв розпису, вона шукає свій, самобутній стиль.

В експозиції вона представила кілька десятків своїх робіт, в основному панно на папері, створені в останні роки.

«Улюблені сюжети – це розмаїття трав і квітів, всього того, що робить неповторним і мальовничим наш край», – каже петриківська художниця.

Наприкінці вечора Олена Ярмолюк дала майстер-клас зі створення листівки для учнів та студентів. Через письменника Євгена Білоусова вона також отримала запрошення виставити свої твори в історичному музеї у Феодосії.

http://petrykivkapaint.livejournal.com