Виготовлення великодніх писанок

Скоро Великдень. У багатьох виникає бажання приготувати до свята подарунки рідним та близьким. А що може бути кращим подарунком, ніж писанка виготовлена своїми руками? Тільки теплі побажання від щирого серця, які ви скажете, даруючи маленьке кольорове диво.

Подарувати писанку означає побажати щастя, здоров’я, добробуту. Подаровані писанки прийнято тримати в оселі на почесному місці до наступного Великодня, а то й протягом багатьох років. Їх складають на тарілі або ж чіпляють на плетені з кольорових ниток шнурочки з китичкою на кінці. Можна нанизати цілу гірлянду писанок і повісити на стіні у вітальні.

Найкраще для дівчини дарувати писанку з квітами або деревом життя — квіти символізують красу і маленьких діток, а дерево життя — міцну повну родину, яка житиме у достатку і злагоді.

Дівчинці можна намалювати рибку — символ здоров’я, або зірку — символ сонця, краси та здійснення бажань.

Сьогодні побачити на пасхальному столі справжню писанку — велика рідкість. Натомість можна знайти чимало авторських писанок, які часто є скоріше твором мистецтва, аніж писанкою у первинному розумінні цього слова.

Окрім традиційного курячого яйця, можна розписати перепелине чи страусине. Писанку можна виготовити різними способами: зшити з тканини, обв’язати гачком, обплести бісером… Є такі умільці, які навіть вишивають на шкаралупі! В магазинах для творчості можна знайти дерев’яні заготовки у формі яєць – об’ємні та плоскі, які можна прикрасити за вашим бажанням, а також долучити до цього заняття дітей. Пропоную вам познайомитися ближче з двома способами оформлення таких заготовок:

Декупаж. Вже відома нам майстер із виготовлення букетів із цукерок Анна Полюхович прикрашає плоскі дерев’яні заготовки та навчає цій нехитрій справі діток та дорослих на майстер-класах. Щоб виготовити таку писанку вам знадобиться серветка із тематичним малюнком, фарби, клей, стрічки. Детальніше про техніку декупажу можна дізнатись тут.

Декорування натуральною шкірою. Майстер художньої обробки шкіри Надія Борис прикрашає об’ємні дерев’яні заготовки натуральною шкірою.

У своїй роботі вона використовує традиційні українські символи – «безкінечники»(«меандри») та «Дерево життя». Така писанка стане оригінальною окрасою інтер’єру, буде оберігати дім та сім’ю.

Автор статті Галина Б.

http://happylife.lviv.ua