Рада не дійшла згоди щодо Донецька через мову

Провладні та опозиційні фракції в Верховній Раді України не домовилися про підписання меморандуму щодо нормалізації ситуації у Донецьку. Про це в кулуарах ВР повідомив голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов.

Він пояснив, що сторони не змогли домовитися щодо мовного питання через позицію "Свободи".

"Ми намагалися пояснити, що питання російської мови - це питання принципове для жителів південного сходу, але в парламенті є сили, які категорично проти цього. В кінцевому випадку ми виходили на формулу, що ми в розділі "Самоврядування" в Конституції прописуємо російській мові статус, який ми визначимо, - це буде статус на рівні з державною мовою на певних територіях. Але навіть із цим формулюванням, яке було компромісним, представники "Свободи" не згодні",- сказав Єфремов.

Він зазначив, що тепер все залежить від провладних партій.

Додамо, що після відновлення роботи Ради спікер парламенту Олександр Турчинов висловив сподівання, що влада й опозиція підпишуть меморандум щодо Донецька перед Великоднем.

Нагадаємо, раніше в.о. голови фракції "Батьківщина" Сергій Соболєв заявив, що у спільному меморандумі щодо стабілізації ситуації у Донецьку буде зафіксовано відмову від федералізації, розширення повноважень регіонів, надання офіційного статусу інших мов в окремих регіонах, а також зміни до Конституції України.

http://gazeta.ua