Студенти університету імені Тараса Шевченка назвали книги покоління

Що читають молоді люди, які народилися в незалежній Україні?  У цьому запитанні – ключова мета рейтингового опитування студентів Київського національного університету імені Тараса Шевченка, яке зініціювала і провела  кафедра видавничої справи та редагування Інституту журналістики КНУ спільно з Науковою бібліотекою ім. М. Максимовича.

Учасникам опитування запропонували назвати п’ятірки найцінніших книг – тих, що вплинули на формування їхнього світогляду, які варто було б прочитати іншим. Участь в опитуванні взяли 1350 студентів КНУ імені Тараса Шевченка, інших київських вишів та інші молоді люди віком до 25 років, які назвали в анкетах майже 1800 творів різних авторів. У результаті було визначено чільний список книжкових пріоритетів, який оприлюднили під час Форуму національної книги. До першої десятки найпопулярніших творів увійшли:

  1. Булгаков Михайло. «Майстер і Маргарита»
  2. Ремарк Еріх Марія. «Три товариші»  
  3. Орвелл Джордж. «1984»
  4. Уайльд Оскар. «Портрет Доріана Грея»  
  5. Сент-Екзюпері Антуан. «Маленький принц»
  6. Бредбері Рей. «451 градус за Фаренгейтом»
  7. Роулінг Джоан. «Гаррі Поттер»
  8. Біблія
  9. Селінджер Джером Девід. «Над прірвою у житі»
  10. Достоєвський Федір. «Злочин і кара»

Були визначені також чільні 50 та 100 найпопулярніших творів. Серед них, зокрема, «Кобзар» Тараса Шевченка та «Записки українського самашедшого» Ліни Костенко, як поділили 20-21 місця, «Тигролови» Івана Багряного (30 місце), «Чорний Ворон»  Василя Шкляра (78 місце), «Солодка Даруся»Марії Матіос (80 місце), «Україна в огні» Олександра Довженка (90 місце) та інші твори українських авторів.

У перспективі проект буде розширено до національного масштабу, він охоплюватиме різні покоління, також матиме спеціальні номінації.

http://www.litgazeta.com.ua