«Живі книги» про Чорнобиль

Чорнобильська катастрофа вразила весь світ, приголомшила людей страшним розмахом незвіданої раніше біди, трагічні наслідки якої відчуватиме ще не одне наступне покоління.

Напередодні цієї пам’ятної дати працівники Дніпропетровської обласної бібліотеки ім. М. Свєтлова запросили молодь до «Живої бібліотеки» «Пропусти Чорнобиль крізь душу».

Проект «Жива бібліотека» сьогодні активно розповсюджується в усьому світі. Віднедавна він став популярним і в Україні. Основна ідея «Живої бібліотеки» у тому, що традиційне читання книг із її фондів поступається місцем неформальному спілкуванню з «живими книгами» – людьми за різним соціальним станом та освітою.

У кожного з них своє світосприйняття та життєва позиція, власна історія, якою можна поділитися з іншими. Читачі «книг» – молоді люди, вступають з ними в активне спілкування, ставлять запитання, які їх хвилюють, і отримують відверту відповідь.

В «Живій бібліотеці» відбулося неформальне спілкування з унікальними «живими книгами»: Геращенком Олегом Васильовичем – головою Дніпропетровської обласної організації інвалідів «Союз Чорнобиль України», Вавіловим Віктором Васильовичем – головою громадської організації «Союз Чорнобиль України» Кіровського району м.Дніпропетровська та Абросимовою Наталією Савелівною – головним редактором – директором ПОГ «Чорнобилець Придніпров’я», одними із тих , хто ціною свого здоров’я і життя боровся зі страшною бідою.

Завдяки активному спілкуванню з «живими книгами» юнаки і дівчата отримали незабутні враження, співставили свої уявлення про ці трагічні події з реальністю, переконалися особисто, що є правдою, можливо, навіть змінили своє сприйняття і ставлення до цієї катастрофи. А ще це була виняткова можливість познайомитися з непересічними людьми, яких зустрінеш не щодня.

Спаріхіна Наталя Вікторівна