Усі київські меценати на одній сторінці

Для киян запущено сервіс, де можна знайти об’єкти, що з’явились у місті завдяки меценатам – тим, що розбудовували Київ до революції і тим, які небайдужі до його долі сьогодні. Про це повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації Руслан Крамаренко.

За його словами, розробленням такої інтерактивної мапи займалась команда «Київського благодійного товариства», а знайти його можна за посиланням http://kyivblago.com.

«Дивно, але в просторах інтернету не було ресурсу, де можна було б знайти всі об’єкти, побудовані в Києві меценатами. Цей інтернет-ресурс – результат кількох місяців роботи команди «Київського благодійного товариства», де ми спробували зібрати разом все, що будувалося в місті до революції і в сучасні дні. Поки проект наповнений на 90%, карта відкрита до нових об’єктів – як сучасних, так і старих, які можливо не були враховані. Прошу киян підключатися і допомогти зробити цю карту максимально повною, а також генерувати цікаві для міста проекти, брати участь у їх реалізації і допомагати залучати меценатів», – наголосив Руслан Крамаренко.

Він зазначив, що сьогодні, нажаль, не усі знають, скільки всього у Києві з’явилось саме завдяки меценатам.

«Це люди, яким ми завдячуємо появою Національного художнього музею, КПІ, Театру оперети, Бессарабського ринку і ще багатьох визначних будівель. Крім того, на цьому сайті можна буде знайти історії життя цих людей, архівні матеріали того часу», – пояснив він.

Нагадаємо, «Київське благодійне товариство»  – організація, покликана шукати цікаві проекти для розвитку міста та залучати меценатів до реалізації цих проектів. Товариство існувало у столиці з 1834 до 1918 року. У 2013 році, за ініціативи небайдужих до міста киян, діяльність «Київського благодійного товариства» було відновлено. З цього часу за рахунок меценатів та з посередництвом товариства було виділено 20 тисяч євро на проведення міжнародного фестивалю ГОГОЛЬФЕСТ, встановлено виставку простонеба у вікнах будинку за адресою: вул. Ярославів вал, 15 та запущено онлайн-сервіс для відстеження руху громадського транспорту на платформі EasyWay.

Наприкінці XIX-початку ХХ ст. у колишній Російській імперії не було іншого міста, де благодійність була б так розвинена, як у Києві. Тут діяли близько 100 комітетів і товариств милосердної спрямованості, які займалися допомогою незаможним. Меценати за свій рахунок будували й утримували лікарні і амбулаторії, дитячі садки, денні притулки для дітей робочого класу, школи та училища, музеї та інститути, у заповітах наказували спрямувати свої статки на розвиток міста. Усім була відома діяльність родини Терещенків та Бродських, Григорія Галагана, Михайла Дегтерева, Богдана та Варвари Ханенків, Семена Могилевцева та інших заможних киян.

http://www.kreschatic.kiev.ua