Україна без Криму, спецпризначенці і пожежі - в ПінчукАртЦентрі відкрилась виставка про Майдан

Групова виставка на тему майданівських подій відкрилась в "ПінчукАртЦентрі". Троє сучасних українських художників Жанна Кадирова, Артем Волокітін та Микита Кадан показали як вони побачили події Майдану.

Волокітін представив кілька картин, де на фоні сірого неба палахкотить вогнище і йде густий дим. Кадан намалював, як спецпризначенці б'ють мирних людей. Але найбльше глядачів вразила робота Жанни Кадирової. Із цегляної стіни вона вирізала карту материкової України. Територія півострова Крим лежить на підлозі за два метри від карти. З одного боку стіна карти покрита чорною кіптявою, а з другого обклеєна радянськими шпалерами.

"Це портрет нинішньої ситуації. З одного боку щось зруйновано, щось працює, а з іншого боку люди живуть своїм життям. Радянські шпалери теж невипадкові. Україна вже 23 роки живе незалежно, але ця незалежність не така вже і велика. Увесь цей час вона намагається вирватися із тієї загальної пострадянської системи координат. Щодо Криму, то він з нами, просто не в нашій площині. Не могла без нього зробити цю карту, але й робити її з Кримом було б неправильно", - пояснює сенс роботи художниця.

На офіційну відкриття виставки завітав власник "ПінчукАртЦентру" мільярдер Віктор Пінчук з дружиною Оленою Пінчук, Ірена Кільчицька, Зінаїда Ліхачова.

"Всі запитували в мене, чому Крим такий малий. Він і справді такий. Ми вважаємо його великим, бо він для нас має велике значення", - каже Кадирова.

Виставка триватиме до 5 жовтня. Вхід вільний.

Фото: PinchukArtCentre

http://gazeta.ua