Книга «Єлюди.Теплі історії з Майдану» вже йде до читача

Сьогодні побачила світ ще одна книга про учасників подій, які навчили нас українців бути справжніми, любити і цінувати, захищати і пам’ятати. Про свій проект і саму книгу під назвою «Єлюди. Теплі  історії з Майдану» від самого автора Крістіна Бердинських:

Розповім вам докладніше про проект Єлюди і цю книгу. Розумію, що не усі знають про його існування.

1) Фейсбук сторінка Єлюди-maidaners з’явилась у мережі 20 грудня. На ній я (журналістка Крістіна Бердинських) публікувала історії про звичайних людей, які відвідували Майдан і нічого більше. Назву проекту запропонували користувачі фейсбуку у коментарях.

2) Єдиним знаряддям праці був мобільний телефон. Я його використовувала у якості фотоапарату і диктофону. Відомі фотографи пропонували свої волонтерські послуги, але я ніколи не знала, коли зустріну людину про яку захочу написати і не хотіла гаяти час професіоналів. Тому якщо у книзі ви побачите фото поганої якості, не дивуйтесь. Разом з тим, фото зроблені на мобільний телефон не зіпсували людей про яких я писала. Емоції на фото дуже сильні. 

3) У січні одна з читачок запропонувала перекладати історії з Єлюди на англійську. Я подумала, буде круто, якщо знайду 20 волонтерів для перекладу вже написаних історій. Написала про це оголошення у фейсбук. За кілька годин понад 170 людей запропонували свої волонтерські послуги для перекладу на 20 мов. У підсумку, окрім української сторінки з’явились сторінки ще на 17 мовах. 

4) До цієї книги увійшли понад 100 історій про волонтерів, митців, бізнесменів, будівельників, студентів і інших прекрасних, але невідомих широкій громадськості людей, які відвідували Євромайдан. Щоправда, є й дві історії про людей, які у підсумку потрапили до уряду. Написала про Олега Мусія і Дмитра Булатова. Залишаю ці записи. На момент нашої розмови (грудень-січень), вони виконували важливі завдання на Майдані. Які з них урядовці, нехай тепер оцінюють журналісти і громадськість. 

5) У книзі зібрані лише фейсбук записи! Я нічого не переписувала. Не намагалася із себе зробити видатного літератора. Це онлайн щоденник і він вийде на папері у такому самому вигляді, яким був у фейсбуці. Біля кожного запису є дата, коли була написана та чи інша історія.

6) Після втечі Януковича, я писала про поранених і медиків, відвідувала лікарні. Є кілька історій про кримські ініціативи. Потім поїхала на південь і схід, але ці записи вже не потрапили до книги. Тобто про Майдан у нинішньому його вигляді, давно не пишу. Думаю, ви розумієте причини. Останню історію в Єлюди я написала 28 травня. Це історія про закохану пару із Луганська, яка вимушена була поїхати до Дніпропетровська. На цьому поставила крапку у проекті і його закрила. До речі, остання розповідь у книзі теж про кохання. Дочекайтесь виходу книги, самі переконаєтесь.

https://www.facebook.com