Старий», «Хитра Ріпка» і невгамовні артисти

Під час проведення Тижня Дитячої книги вчителі та учні Підгородненської СШ №3 запросили мене в гості - як автора, який пише для дітей. У своєму доробку  є збірка дитячих п’єс «Казковий квітничок» (2013), а ще ж є рукопис нових дитячих творів. Він має назву «Історії й уроки, почуті ненароком». Це - «казочки-навчалочки», які спонукають дитину бути уважною до довкілля, любити книжку, дбати про власну безпеку… З цим матеріалом мені довелося багато подорожувати: виступала перед дітьми Дніпропетровської, Полтавської, Черкаської областей. Сама одночасно граю кілька ролей, а допомагають у цьому звичайні м’які іграшки…

То ж і цього разу - пішла до дітей з улюбленим заняттям: показала міні-вистави «одного актора» - «Їжакова сімейка», «Справжнісіньке… теля!», «Сміливе кошеня»… Учні 4-А класу, разом з керівником Галиною Кулебою, уважно слухали та роздивлялися іграшкових театральних героїв. А потім, розібравши ляльки, разом з ними сфотографувалися.

Вдячний автор вже зібрався було йти, аж тут педагог-організатор Людмила Закладна запросила виступити ще перед однією аудиторією: цього разу це були учні 5-х класів. «Добре», - звично і з охотою відгукнулась я, збираючись знову провести інтерактивне читання – з казками та ляльками. Аж тут чекав такий сюрприз, який, мабуть, є мрією всіх дитячих письменників!..

З’ясувалося, що мене запрошено… на 2 (дві!) прем’єри – дитячих вистав за моїми п’єсами! Вони є у моїй збірці «Казковий квітничок». Ці віршовані п’єси написані за казкою Г.Х.Андерсена («Що старий не зробить – все гаразд») та за знаменитою народною казкою («Хитра Ріпка»). Можна лише уявити, в якому захваті я була – як автор п’єс! Хочу подякувати юним акторам, які втілили авторський задум. Це - Настя Федоренко (Ріпка), Маша Грекова (автор), Стас Баймін (дід), Оля Вдовярська (баба), Олександра Коваленко (онука), Аліна Тимощик (собака), Каріна Коваленко (кіт), Денис Дерябов (мишка). У виставі про дивного старого були задіяні  Радіон Шпота (автор), Дмитро Єремейчук (старий), Сергій Вернигор (англієць), Ярослав Ляшенко, Владислав Новіков, Сергій Савчук, Єгор Єльшин (торгівці кіньми). Велика подяка талановитому  педагогу - класному керівникові 5-А класу Людмилі Закладній, яка з такою любов’ю працює з дітьми. Її вихованці охоче беруть участь у театралізованих постановках. У них, в такому ракурсі, проходять і уроки літератури! Це непересічне явище хочеться назвати - «клас-театр»…            

Опісля «прем’єри» Людмила Миколаївна розповіла, що діти, яким не дісталася роль, були незадоволені. 15 хлопців і дівчаток виходили того дня на сцену, а решта - матимуть змогу зіграти в наступних постановках.  Нам є нагода співпрацювати! Скоро -  подібний до мого - сюрприз отримає ще хтось із дніпропетровських авторів… Але це – поки що секрет! А я отримала від дітей натхнення до написання нових творів. Щиро дякую їм за це! До нових творчих зустрічей!  

Більше фото:https://www.facebook.com

                                                               Лариса Омельченко