У Києві презентували проект «Народна філармонія» - серію мистецьких заходів покликаних піднімати бойовий дух Української армії у непростий для держави час.
Стартом проекту став перший виступ артистів «Народної філармонії» на початку квітня на Чернігівщині. Протягом цього часу вони виступили перед моряками, льотчиками, танкістами, хіміками, воїнами зенітно-ракетних та внутрішніх військ, резервістами, кадровими військовими, бійцями спецпризначення та Національної Гвардії України.
«За 2 місяці ми вже проїхали 15 областей» - каже координатор проекту Руслана Лоцман. «Це 17 тисяч км по території України, 40 військових частин, 40 концертів та 15 тисяч військовослужбовців, а також 4 дитячих будинки, де зараз мешкають переселенці з Криму, а також дітки зі Сходу – Слов’янська та Маріуполя»
До заходів долучились відомі українські митці - Народні артисти України – Раїса Недашківська, Фемій Мустафаєв, Володимир Талашко, Заслужені артисти України – Леся Горова, Тарас Компаніченко, гурти «Горлиця», «Тарута» та багато інших.
За словами Міністра культури Євгена Нищука:
«Питання участі у заходах «Народної філармонії» - це дуже тонкий момент. Він не має керуватися Міністерством культури - це особиста позиція, активність того чи іншого артиста у суспільному житті країни. Ми знаємо історичні приклади, коли у військових концертах брали участь зірки першої величини – Мерилін Монро, Клавдія Шульженко, Марлен Дітріх. І, на мою думку – українські митці, що беруть участь у «Народній філармонії» це і є українські Дітріх-Монро-Шульженко. І ніяк не менше, з огляду на їх чесність та самовідданість мистецтву»
«Такі ми бійці – що можемо, те і робимо» - додає Раїса Недашківська. «Зі сльозами на очах, та серцем, що розривається від болю, бо ніхто уявити не міг такого сьогодення. Втім, цей наш спільний біль ми переживемо. І коли мене питають: «А чи ми переможемо?» я завжди відповідаю: «Важко, але переможемо! Бо ми не маємо іншого вибору, бо за нами – правда!»
Акції «Народної філармонії» у військових частинах України завжди мають успіх у глядачів, а, за словами психологів – ще й позитивно впливають на покращення емоційно-психологічного стану, підвищення бойового духу та патріотичних почуттів військовослужбовців.
«Основна проблема пов’язана з тим, що люди не бачать реальних змін, вони втомлені військовими діями, часто налаштовані негативно. А під час подібних заходів відбувається своєрідний обмін позитивними емоціями. Люди бачать посмішки, чують пісні, отримують своєрідне «джерело живлення», а воно, в свою чергу, створює можливість для позитивного конструювання майбутнього» - наголошує кандидат психологічних наук Зоя Гаркавенко.
«Багато років поспіль культуру не сприймали серйозно, а насправді вона відіграє важливу, навіть стратегічну роль для формування нашого майбутнього. І наша мета – допомогти людям це усвідомити. Майдан змінив усіх нас, народилась нова держава. І сьогодні в очах людей ми бачимо той вогник, який дарує сили працювати далі попри усі складнощі» - каже директор благодійного фонду «Відкрий Україну» Тарас Михальнюк.
Проект втілюється за сприяння Міністерства культури України, Міністерства оборони України та за підтримки Благодійного фонду Арсенія Яценюка «Відкрий Україну». В рамках відзначення дня Незалежності України плануються урочистий захід у столичному Палаці «Україна», де буде фільм про акцію єдності армії, митців і всього народу України.
Джерело: http://mincult.kmu.gov.ua