Про Корнійчуковську премію, книжкову виставку, Одесу ...

Для дітей почала писати не так давно - з появою на світ другого синочка Богдана, якому незабаром два рочки. Хотілося мати у своєму письменницькому доробку щось таке, що могла б почитати саме йому. Спочатку це були віршики, потім - оповідання, а згодом народилася п’єса «Вітерець і Україна». Саме завдяки їй днями й стала переможцем (друга премія) ІІ Міжнародного конкурсу на кращий твір для дітей «Корнійчуковська премія». До Одеси, користуючись нагодою, поїхали всією родиною. 

Спочатку про конкурс 

Нагородження відбувалося в ротонді Міського саду з традиційним перерізанням стрічки, вшануваннням переможців, виступами письменників, засновників, меценатів конкурсу та книжкової виставки «Зелена хвиля», в рамках якої він і відбувався водночас з презентацією збірки творів переможців ІІ Конкурсу «Корнійчуковська премія».

Було також названо імена переможців дитячого конкурсу «Море талантів» та фіналістів третього конкурсу дитячого цифрового малюнку. А  потім на сцену почали запрошувати тих, хто пише для дітей. Варто зазначити, що того дня і дитячі обличчя, і обличчя дорослих переможців світилися однаковою радістю. Миті нагородження стали незабутніми для всіх.

На конкурс цього року отримали понад 625 робіт від авторів з України, Вірменії, Білорусі, Ізраїлю, Казахстану, США та ряду інших країн. Оцінювало їх професійне журі, від імені якого привітав переможців перший заступник голови Національної спілки письменників України Володимир Шовкошитний.

Місця розподілились так:

номінація «Проза для дітей молодшого віку» (перша премія - Олена Комова (Київ), друга - Дмитро Кузьменко (Київ), третя - Ніна Королюк (Київ));

номінація «Проза для дітей старшого віку» (перша премія - Анастасія Шевердіна (Луганськ), друга - Олександр Гаврош (Ужгород), третя - Олена Мордовіна (Київ));

номінація «Поезія для дітей» ( перша премія -  Юлія Сушонкова (Камишева)(Дніпропетровськ), друга - Микола Возіянов (Харків), третя - Роман Бродавко (Одеса);

номінація «Сценарій дитячого фільму і драматургії для дітей і юнацтва» - першу премію не було присуджено, друга - Тетяна Череп-Пероганич (Київ), Олександр Леонтьєв (Одеса), третє - Ігор Потоцький (Пахтер)(Одеса)).

Від себе особисто  щиро дякую організаторам Премії (Одеській обласній раді, ГО «Агенство регіонального розвитку») та загалом усім, хто  до цього причетний. Ця нагорода - стимул до подальших творчих кроків у житті кожного з переможців.

Про виставку

Цьогорічна Міжнародна книжкова виставка «Зелена хвиля», присвячена 220-річчю Одеси, зібрала величезну кількість видавців та шанувальників книги.

Свої видання представили видавництва «Наш Формат» (були раді серед багатьох книжок побачити і видану в співпраці з порталом «Жінка-УКРАЇНКА» книгу поезій, присвячених героям Майдану, «Материнська молитва»), «Ранок», «Дуліби», «Видавництво Старого Лева» та інші. Відбулися презентації та автограф-сесії письменників  Володимира Шовкошитного, Олександра Афоніна, Андрія Кокотюхи, ряду відомих авторів.

Поруч з книжковим містечком працювало інше - народних майстрів, де було на що подивитися і що придбати. 

Одесити, гості міста купували українські книжки, ставали в чергу за автографами до українських авторів. І за цим було приємно спостерігати, особливо в нинішній час.

Про Одесу

Вона, як і завжди, неперевершена. Наш Богданчик, приміром, залишився в захваті від Дерибасівської з талановитими музикантами, рожевими голубами... 

Замовили екскурсію містом, відвідали знаменитий «Гамбрінус». Ну, і звичайно ж -  море. Декілька днів чудового відпочинку, позитивних вражень, нових, цікавих знайомств...

Дорога додому

Одеська, Миколаївська, Кіровоградська, Черкаська, Київська області: працьовиті люди, доглянуті поля, чудова природа - все це наша рідна земля, яку неможливо не любити. Як же можна завдавати їй шкоди?! 

В моїй п’єсі, батьки-вітри, проводжаючи свого сина Вітерця в подорож, дають йому такі напуття:

Познайомся, сину, -
Це твоя країна.
Україна рідний край,
Шкоди їй не завдавай!

Вітерець добре засвоїв батьківську науку. Закінчується твір такими словами:

Додому повернувся Вітерець.
І от вже цій історії кінець.
Мети він досягнув, як і бажав –
У різні пори року край пізнав.
Тож нині скаже всім, хто запитає,
Земля вкраїнська – краще не буває!

А хіба ж не так? 

Корнійчуковську премію отримали письменники з різних регіонів України. Всі вони висловлювали спільне бажання - бачити знову мирне небо над Україною. Адже дітям, які змушені залишити  рідні домівки, чи, лишившись вдома, ховатися в темних підвалах від ворожих куль, дітям, батьки яких вже ніколи не повернуться додому, що там говорити, - не до книжок.

Більше фото: https://www.facebook.com

Тетяна Череп-Пероганич