Для дітей почала писати не так давно - з появою на світ другого синочка Богдана, якому незабаром два рочки. Хотілося мати у своєму письменницькому доробку щось таке, що могла б почитати саме йому. Спочатку це були віршики, потім - оповідання, а згодом народилася п’єса «Вітерець і Україна». Саме завдяки їй днями й стала переможцем (друга премія) ІІ Міжнародного конкурсу на кращий твір для дітей «Корнійчуковська премія». До Одеси, користуючись нагодою, поїхали всією родиною.
Спочатку про конкурс
Нагородження відбувалося в ротонді Міського саду з традиційним перерізанням стрічки, вшануваннням переможців, виступами письменників, засновників, меценатів конкурсу та книжкової виставки «Зелена хвиля», в рамках якої він і відбувався водночас з презентацією збірки творів переможців ІІ Конкурсу «Корнійчуковська премія».
Було також названо імена переможців дитячого конкурсу «Море талантів» та фіналістів третього конкурсу дитячого цифрового малюнку. А потім на сцену почали запрошувати тих, хто пише для дітей. Варто зазначити, що того дня і дитячі обличчя, і обличчя дорослих переможців світилися однаковою радістю. Миті нагородження стали незабутніми для всіх.
На конкурс цього року отримали понад 625 робіт від авторів з України, Вірменії, Білорусі, Ізраїлю, Казахстану, США та ряду інших країн. Оцінювало їх професійне журі, від імені якого привітав переможців перший заступник голови Національної спілки письменників України Володимир Шовкошитний.
Місця розподілились так:
номінація «Проза для дітей молодшого віку» (перша премія - Олена Комова (Київ), друга - Дмитро Кузьменко (Київ), третя - Ніна Королюк (Київ));
номінація «Проза для дітей старшого віку» (перша премія - Анастасія Шевердіна (Луганськ), друга - Олександр Гаврош (Ужгород), третя - Олена Мордовіна (Київ));
номінація «Поезія для дітей» ( перша премія - Юлія Сушонкова (Камишева)(Дніпропетровськ), друга - Микола Возіянов (Харків), третя - Роман Бродавко (Одеса);
номінація «Сценарій дитячого фільму і драматургії для дітей і юнацтва» - першу премію не було присуджено, друга - Тетяна Череп-Пероганич (Київ), Олександр Леонтьєв (Одеса), третє - Ігор Потоцький (Пахтер)(Одеса)).
Від себе особисто щиро дякую організаторам Премії (Одеській обласній раді, ГО «Агенство регіонального розвитку») та загалом усім, хто до цього причетний. Ця нагорода - стимул до подальших творчих кроків у житті кожного з переможців.
Про виставку
Цьогорічна Міжнародна книжкова виставка «Зелена хвиля», присвячена 220-річчю Одеси, зібрала величезну кількість видавців та шанувальників книги.
Свої видання представили видавництва «Наш Формат» (були раді серед багатьох книжок побачити і видану в співпраці з порталом «Жінка-УКРАЇНКА» книгу поезій, присвячених героям Майдану, «Материнська молитва»), «Ранок», «Дуліби», «Видавництво Старого Лева» та інші. Відбулися презентації та автограф-сесії письменників Володимира Шовкошитного, Олександра Афоніна, Андрія Кокотюхи, ряду відомих авторів.
Поруч з книжковим містечком працювало інше - народних майстрів, де було на що подивитися і що придбати.
Одесити, гості міста купували українські книжки, ставали в чергу за автографами до українських авторів. І за цим було приємно спостерігати, особливо в нинішній час.
Про Одесу
Вона, як і завжди, неперевершена. Наш Богданчик, приміром, залишився в захваті від Дерибасівської з талановитими музикантами, рожевими голубами...
Замовили екскурсію містом, відвідали знаменитий «Гамбрінус». Ну, і звичайно ж - море. Декілька днів чудового відпочинку, позитивних вражень, нових, цікавих знайомств...
Дорога додому
Одеська, Миколаївська, Кіровоградська, Черкаська, Київська області: працьовиті люди, доглянуті поля, чудова природа - все це наша рідна земля, яку неможливо не любити. Як же можна завдавати їй шкоди?!
В моїй п’єсі, батьки-вітри, проводжаючи свого сина Вітерця в подорож, дають йому такі напуття:
Познайомся, сину, -
Це твоя країна.
Україна рідний край,
Шкоди їй не завдавай!
Вітерець добре засвоїв батьківську науку. Закінчується твір такими словами:
Додому повернувся Вітерець.
І от вже цій історії кінець.
Мети він досягнув, як і бажав –
У різні пори року край пізнав.
Тож нині скаже всім, хто запитає,
Земля вкраїнська – краще не буває!
А хіба ж не так?
Корнійчуковську премію отримали письменники з різних регіонів України. Всі вони висловлювали спільне бажання - бачити знову мирне небо над Україною. Адже дітям, які змушені залишити рідні домівки, чи, лишившись вдома, ховатися в темних підвалах від ворожих куль, дітям, батьки яких вже ніколи не повернуться додому, що там говорити, - не до книжок.
Більше фото: https://www.facebook.com
Тетяна Череп-Пероганич