День флоту України в територіальному центрі ветеранів

В. Ковриженко-Невський і ансамбл «Горобинка». Морська дружба.

В. Ковриженко-Невський і ансамбль «Горобинка». Морська дружба.

В територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Бабушкінської районної у місті Дніпропетровську ради  30 липня 2014 року ветерани і працівники терцентру відзначали День флоту України.

Для встановлення дати святкування Дня флоту України урядом було вибрано одна з історичних подій – морський похід і перемога київського князя Олега під Константинополем в червні - липні 907 року. Ця дата (похід і перемога!) є знаковою для теперішній ситуації в нашій багатостраждальній країні. Тому ветерани з подвоєною енергією повели цей захід в актовому залі територіального центру.

Головним героєм дня був екс-капітан ІІІ рангу, офіцер-підводник Північного флоту, поет, член Конгресу літераторів України Віктор Якович Ковриженко (Невський), який в притаманній йому експресивній формі прочитав морські оповідання з власної поеми «Полярне сяйво».

Концертна програма, створена з художніх номерів у виконанні ветеранів Бабушкінського терцентру,  була різноманітною. Солісти ансамблю «Горобинка» Олександра Оржех, Адам Синицький, Валентина Челнакова, Раїса Карпова, Віра Бондар, Ольга Денисенко, дует «ВерОл», Євген Вітюк, Антоніна Коваленко під гучні аплодисменти залу натхненно виконали пісні: «Чорноморець, матінко, чорноморець», «Пісенька про капітана», «Феодосія», «Гімн ВМФ», «Пісня про північноморців», «Пісня Франчески», «Пісня про Спліт», «Матроські ночі» та ін. Ветерани прихильно і душевно сприйняли пісні культорганізатора терцентру, поетеси і композитора Олени Швець-Васіної на вірші Віктора Ковриженка (Невського): «Морська дружба» та «Морська елегія» у виконанні ансамблю «Горобинка», а також вірш Олени Швець-Васіної «Сказання про Кораблика та Дельфіна» у власному виконанні.

Потішили присутніх і гумористичні сценки: «Чотири Івана-моряка» у виконанні Наталії Деркач, Алевтини Губаревої, Алевтини Устінової і Ольги Денисенко, «Ти – морячка, я – моряк» у виконанні тріо «Алеко» і дуету «ЕлЗі» та запальне «Яблучко», яке проспівала Катерина Мавдюк, а станцювала Антоніна Кобзаренко. А «Казка про рибака і рибку на новий лад», прочитана Наталкою Леон, та анекдоти на морську тему і зовсім розсмішили ветеранів.

Відомо, що пісня та гумор рятували наших солдатів – захисників Вітчизни – в будь-яку годину. Рятують вони ветеранів і тепер, в тяжку годину воєнних тортур українського народу.

Олена Швець-Васіна,
член Конгресу літераторів України,
культорганізатор Бабушкінського терцентру,
м. Дніпропетровськ

квген В¦тюк вик. п¦сню Раскинулось море широко

Сценка Моряк ¦ морячка

Сценка 4 -вана-моряка

Г¦мн ВМФ у вик. Р.Карпово¬ ¦ О.Ш-В

27.07.14 Капмтан В.Невский и юнга Е.Ш-В

30.07.14 Яблочко

30.07.14 День флота Полярное сияние в исп.авт. В.Невского