Показ колекції унікальних вишиванок Оксани Караванської, який відбувся в Українському Національному Музеї в Чикаго, викликав у Місті вітрів нечуваний ажіотаж. Побачити Vyshyvanka Couture by Karavanska на фенш-бенкет прийшло близько чотирьохсот гостей.
Оксана Караванська, колекції якої завжди інспіровані, народжені та пронизані Україною, створивши новий бренд Vyshyvanka Couture by Karavanska, вирішила відродити вартісність та значимість української вишиванки.
- Сама українська вишиванка і є Haute Couture, - каже Оксана Караванська. – Заразнадто багато вишиванок-casual, машинної вишивки. Мені ж захотілося вдихнути сучасність у вінтажні вишиванки. Поєднати старовину, традиції, те, що перевірено віками, із найновішими тканинами, технологіями, сучасним кроєм. Порахувавши кількість вишиванок, які я створила за 16 років життя моєї торгової марки, я зрозуміла, що окремий бренд Vyshyvanka Couture вже існує.
Нетрадиційне бачення вишиванки викликало у чиказької публіки неприхований захват. Кожну з понад двох десятків моделей з колекції Vyshyvanka Couture by Karavanska супроводжували гучні оплески.
У фіналі показу разом з моделями під мелодію партизанської пісні на подіум вийшли двоє хлопців-майданівців, які перебувають на лікуванні у Чикаго.
Емоційний музичний супровід показу колекції Vyshyvanka Couture by Karavanska оформив художній керівник вокальної формації «Піккардійська Терція» Володимир Якимець.
Показ колекції унікальних вишиванок Оксани Караванської став преамбулою до масштабноїетновиставки «Стильне століття шляхетного одягу», яку в Українському Національному Музеї вЧикаго відкриють уже найближчої п’ятниці, 3 жовтня.
Про Оксану Караванську
У 1996 році на конкурсі Alta-Moda колекцію Оксани Караванської відзначив П’єр Карден. З того часу Оксана Караванська – член Експертного комітету Української Ради Моди – брала участь у великій кількості модних подій як в Україні, так і за її межами. Участь в Українському Тижні Моди, безпрецедентний для України благодійний тур з показами колекції найбільшими містами США та Канади, покази у Мілані та Парижі, створення колекції Haute Couture спеціально для закриття півфіналу та фіналу «Євробачення-2005», реєстрація другої лінії OK’ by oksanakaravanska та OK’ by oksanakaravanska for men, створення перших українських дизайнерських парфумів, успішний вихід на ринок США – усе це складає біографію одного з найкреативніших дизайнерів України, чиї шоу завжди яскраві та феєричні, колекції гостро модні, обов’язково українські та абсолютно непередбачувані. Більше інформації - facebook.com/OKARAVANSKA
Про Український Національний Музей в Чикаго
Музей було засновано в 1952 році завдяки трьом пластунам, які приїхали до Америки після ІІ Світової війни з таборів ДІ-ПІ (переселенські табори в Німеччині), - Юрію Каменецькому (1892-1973 рр.), Олексі Ганкевичу ( 1906-1969 рр.) та Оресту Городиському (1918-2014 рр.). Основна мета музею - всебічно популяризувати українську культуру у США. На сьогодні Український Національний Музей в Чикаго - це архів української еміграції, бібліотека на 26 тисяч одиниць, зали з відділами декоративно-прикладного та народного мистецтва, старовинних ікон, історії козацтва та визвольних змагань, пам’яті жертв ґеноциду 1932-1933 років в Україні… Музей протягом року відвідують понад 6 тисяч відвідувачів. Тут відбуваються лекції і бесіди, виставки, конференції, презентації, концерти камерної музики, літературні вечори та інші події. Для Чикаго Музей був і залишається Храмом української культури.
Фото з показу: https://www.facebook.com