Романс полонить душі та серця (відео)

У Літературно-меморіальному будинку-музеї Тараса Шевченка відбувся майстер-клас заслуженої артистки України Світлани Мирводи на тему «Український романс. Минуле і сучасність».

Як багато цікавого від відомої української співачки, бандуристки дізналися того вечора шанувальники романсу, який в Україні, виявляється, завжди був, який і сьогодні вдало продовжує полонити людські душі та серця красою музики, слова.

– У народженні романсу головні завжди троє, – наголосила Світлана Мирвода. – Це композитор, поет, виконавець.

А ще розповіла про те, як правильно виконувати даний твір, різножанровість романсу,з яким інструментом краще він звучить, як під час його виконання бажано вести себе на сцені...

Цікавим був екскурс в минуле, де звучали перші романси. У виконанні артистки під бандуру, гітару пролунали пісні на слова славетних Огієнка, Шевченка. Про  вірші Тараса Григоровича, які в подальшому стали чудовими романсами, дійшовши до наших днів, розповіла директор музею Надія Орлова. 

Були виконані також романси сучасних поетів та композиторів. Присутнім презентувалися зовсім нові твори, кожен з яких супроводжувався гучними оплесками.

У ході майстер-класу прозвучав також романс у виконанні Руслана Іщенка та відбулося знайомство з творчістю майстрині, яка виготовляє жіночі прикраси, Олени Таньонкової.

А на закінчення зал під акомпонимент Світлани Мирводи виконав гуртом декілька знаменитих українських романсів.

Фотогалерею див. https://www.facebook.com