Прем’єрний показ документальної стрічки «Хроніка Української Повстанської Армії 1942—1954»

УКРАЇНСЬКИЙ ІНСТИТУТ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПАМ’ЯТІ, МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ ТА ГАЛУЗЕВИЙ ДЕРЖАВНИЙ АРХІВ СЛУЖБИ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ

13 жовтня 2014 року о 19.00

запрошують на прем’єрний показ документальної стрічки

«Хроніка Української Повстанської Армії 1942—1954» від авторів фільмів «Золотий вересень» та «Срібна земля» і виставку «УПА. Історія нескорених»

В Центральному будинку офіцерів Збройних Сил України відбудеться прем’єра документального фільму Тараса Химича «Хроніка Української Повстанської Армії 1942-1954» та зустріч з авторським колективом.  

Стрічка у двох частинах розповідає про історію Української повстанської армії крізь призму свідчень 34 очевидців. «Ми пропонуємо подивитися на український повстанський рух з перспективи «простих людей». Усні історії дають змогу відчути атмосферу та дух епохи, зануритися у вир бурхливих подій», — кажуть автори фільму.

Після кінопоказу запланована зустріч із режисером Тарасом Химичем та науковими консультантами фільму відомими істориками Іваном Патриляком і Олександром Пагірею. Участь у заході візьме Голова Українського інституту національної пам’яті історик Володимир В’ятрович.

Відвідувачі також зможуть переглянути виставку Центру досліджень визвольного руху «Українська Повстанська Армія: історія нескорених», яка розповідає про історію створення, озброєння, командирів та головні бої УПА, показує щоденне життя повстанців, медичну службу, тилове забезпечення та участь жінок у визвольному русі.

Читайте інтерв'ю Михайла Галущака з героєм фільму «Хроніка Української Повстанської Армії 1942-1954» Сотник УПА Мирослав Симчич: «Скільки встиг – стільки вбив».

Виставка демонструє близько півтисячі унікальних архівних фото, документи з радянських та німецьких джерел та внутрішні документи ОУН та УПА.

Учасники заходу додатково зможуть ознайомитися із архівними документальними матеріалами з фондів Галузевого державного архіву Служби безпеки України, які розповідають про зародження та масштаби розвитку визвольного руху, його керівників, показують протидію та боротьбу органів держбезпеки з прагненням українців до власної державності.

Адреса: м. Київ, вул. Грушевського, 30/1

Вхід вільний.