На Луганщині загинув один з редакторів української Вікіпедії, фотокореспондент, пластун Віктор Гурняк

Віктор був активним громадсько-політичним діячем. У 14-річному віці вступив до Пласту, де був організатором багатьох заходів. Був заступником з виховної роботи станичного та окружного пластового проводу. Керував інформаційною ділянкою в Тернопільському Пласті — саме в ті роки, коли значна кількість тернопільських пластунів долучилася до редагування української Вікіпедії.

Віктор Гурняк зареєструвався в українській Вікіпедії під псевдонімом Gartik у квітні 2007 року. Він не був активним вікіпедистом, але зробив низку редагувань на пластову тематику, створив одну статтю (яку пізніше було вилучено як дублікат існуючої).

З початком АТО Гурняк став волонтером, забезпечуючи необхідним спорядженням бійців «Айдару» та інших батальйонів у зоні АТО. Він збирав кошти та закуповував необхідні речі, допомагав з транспортуванням та самостійно доправляв вантажі у підрозділи. Влітку Віктор долучився до батальйону «Айдар» як доброволець.

19 жовтня 2014 о 10:10 ранку Віктор Гурняк загинув у ході бою на «Бахмутці» між селищами Сміле та Фрунзе Слов’яносербського району на Луганщині. Віктор під обстрілом вивозив поранених у районі 32-го блокпосту, коли в його машину влучив мінометний снаряд…

Логотип Вікіпедії з жалобною стрічкою. Авторські права захищені Фондом Вікімедіа

На жаль, це вже третя втрата спільноти української Вікіпедії з початку 2014 року. 20 лютого на вулиці Інститутській у Києві загинув герой Небесної Сотні Ігор Костенко (Ig2000), а 23 травня в бою під Карлівкою на Донеччині загинув доброволець батальйону «Донбас» Олег Ковалишин (Raider).

Редактори української Вікіпедії та ГО «Вікімедіа Україна» висловлюють співчуття рідним та близьким загиблого. У Вікіпедії створено сторінку, де можна залишити свої співчуття.

Вічна пам’ять…

Джерело: Блог ГО «Вікімедіа Україна»