Відкриття виставки Тараса Ковача та Анни Сорокової «Усвідомлення Можливостей»

23 жовтня в Малій галереї Мистецького Арсеналу відбудеться відкриття виставки Тараса Ковача та Анни Сорокової «Усвідомлення Можливостей»

Ті процеси, які відбуваються зараз у нашому суспільстві - це «виклики» з якими воно не мало справи раніше. Але свідомість людини не завжди може прийняти нову для себе реальність. З одного боку не може прийняти, з іншого - навіть найдеструктивніші процеси намагається гармонізувати. Стан напруги, тривоги, руйнації – яким чином впливають вони на людину?  Викликають паніку, страх, або, навпаки, змушують діяти і подібні моменти є моментами розвитку? Що відбувається всередині кожного, які трансформації, як людина реагує і «освоює» нову дійсність?

Стихійно створюючи захисні споруди, люди розмежовують простір, захищають власну територію та цінності. У захисної перешкоди є завжди і інша сторона – вона не тільки захищає, але й розділяє. Як можуть взаємодіяти люди, які знаходяться «по різні сторони»? Поляризація чи діалог – ці процеси від рівня міжлюдських відносин, до більш глобального рівня, як вони відбуваються тепер? Чи реально «відгородитися» або діалог є необхідним, коли та за яких умов він є можливим?

Тканина має символічний аспект «укриття», «приховування», коли з одного боку є можливість приховати щось непотрібне та неприємне, а з іншого – показати ілюзорність подібних дій. В якийсь момент людині притаманно «закривати очі», зберігаючи власну «зону комфорту», однак дійсність може зруйнувати всі її ілюзії відносно стабільності та непорушності світу. І ця ситуація нестабільності стане «внутрішнім викликом», коли їй доведеться самостійно приймати рішення та діяти – чи стане вона точкою розвитку, або спровокує паніку і страх?

Існують закономірні суспільні процеси, які можна передбачити, але також існує рівень сприйняття та причетності конкретної людини, багатогранність яких і формує, загальну ситуацію – завжди неоднозначну, мінливу, повну протиріч. Усвідомлення цієї складної, багатогранної реальності, вміння взаємодіяти з нею, зберігати внутрішню стабільність, відповідати на все нові і нові внутрішні виклики – ця задача, з якою сьогодні стикаються люди, і можливість вирішувати ці задачі є вирішальною для кожної конкретної людини та для суспільства в цілому.

Сорокова Анна – принт, скульптура з тканини

Тарас Ковач – об’єкти з металу, світильники

Виставка триватиме до 15 листопада.

Вхід – вільний.