Новели із запахом диму

29 жовтня у київській книгарні «Є» відбулася презентація нової збірки «Євромайдан. Хроніка в новелах», куди ввійшли кращі твори надіслані на конкурс «Новела по-українськи». Проведено конкурс журналом «Країна» . Життя цій книзі дало видавництво «Discursus».

- Ми отримали загалом понад сотню робіт, – відмітила модератор презентації, організатор конкурсу та редактор відділу культури журналу «Країна» Олена Павлова. – Я перечитала їх всі. Багато плакала. Читати і не переживати описане багатьма було неможливо. Адже Майдан і досі болить. Звичайно ж, у будь-якому конкурсі переможець - один. Але хороших новел можна назвати значно більше.

Про те як народжувалися новели, які вміщено в збірку, розповідали автори: Владислав Івченко («Стоїмо!») – головний переможець конкурсу, Марина Єщенко («Революціонер»), Тетяна Череп-Пероганич («Очі її  героя»), Сергій Чирков («Герої Росії»), Олександра Бичковська («Тату, таточку!), Наталія Осипчук («Моя маленька незалежність»), Альона Вишницька («Чекати небо на чай, або Чоботи на чотири сезони»).

– Хочу подякувати журналу «Країна» за такий потрібний, безумовно, конкурс, і видавництву, за те, що видало таку ось книгу, - сказав один із членів журі Антон Санченко. - Сьогодні молодим авторам не просто надрукуватися. Молодці і конкурсанти, які так сміливо взялися за тему Майдану.

А потім були запитання із зали і відповіді на них, автографи, і обмін враженнями від книги (хто вже встиг прочитати), від самої презентації.

У передмові до збірки Олена Павлова зазначила, що ці новели пахнуть димом. Це дійсно так і є. Особливо для тих, хто вдихав майданівський дим своїми легенями, а не лише дивився по телевізору, що відбувається в центрі столиці. До речі, серед авторів не мало учасників подій, які сколихнули український народ, покликали на боротьбу за свободу.

Ця боротьба продовжує тривати. З часом письменницьке перо напише ще багато нових новел. Та ці, які увійшли до презентованої книги, будуть першими. У них - наша біль, наша пам’ять, наша віра.

Фотогалерея з події тут: https://www.facebook.com