Захисники кінотеатру "Жовтень" зберуться у жовтому під КМДА

«Жовтень» - перший кінотеатр Києва, побудований та відкритий у радянські часи, 1930-го. Перший кінозал з'явився в місті ще в 1906 році, а з встановленням «влади рад» в 1920-і роки кінотеатри тільки поміняли назву -«Перше Держкіно», «Друге Держкіно»  — і так вісім. А нинішній «Жовтень» - «Дев'яте держкіно» стало першим кінотеатром радянської споруди і першим — в окремому будинку. До революції невеликі кінозали розміщувалися на перших поверхах житлових будинків. Працював навіть у роки фашистської окупації. 

29 жовтня 2014 року невідомі підпалили зал «Гегемон» прямо під час вечірнього сеансу кінофестивалю «Молодість», кинувши димову шашку на останні ряди зали. Спалахнула пожежа, що знищила кінотеатр. 

«Слов нет. Но я держусь И надеюсь на силы добра. В четверг городской Голова проводит совещание по Жовтню. Начало в 10 часов. После этого сообщу что будет. Пока - кинотеатра нет. Кстати, ответ некоторым скептикам версии «поджог». В «Жовтне»  старая проводка не горела. По проводке мы ежегодно поводим экспертизу. И огнетушители перезаряженные были. И чердак деревянный пропитан спецжидкостью. Но чердак тлеет до сих пор. Пожарные заливают его водой. Через 11 часов после возгорания. Чтоб уже наверняка» - написала на своїй сторінці у Facebook директор кінотеатру Людмила Горделадзе.

http://gazeta.ua