У видавництві «Шамрай» вийшла казка письменниці Віри Марущак «Джмелик-мандрівник». Це вже друге видання, присвячене дітям. Перша збірка казок носить назву «Пригоди Нюмочки».
Ця подія - велике свято для юних читачів, тому що книгу видала наша землячка. Автор виступає у такому рідкісному жанрі, як казка. Вона не проста, не народна, не імітація, а справжня літературна казка Той жанр, в якому виступали знамениті письменники минулого і сучасного: наприклад, Ханс Крістіан Андерсен, Всеволод Нестайко, Микола Вінграновський та інші.
Сюжет казки простий і захоплюючий. Джмелик був мандрівником, його дуже цікавило все те, що його оточувало. Саме ця допитливість привела героя казки до сьогодення – він вперше побачив комп’ютер, який його так і не вразив, адже у своєму житті перед ним широко розкривався справжній світ - не вигаданий, реальний.
Сучасні діти, в своїй більшості, живуть штучним віртуальним світом, зображеним на комп’ютері. Джмелик не розуміє цього і б’ється об екран, прагнучи вилетіти з приміщення, куди ненароком потрапив. Але марно. І тут на допомогу прийшла дівчинка. Вона винесла Джмелика на вулицю - і ось тут вона поглянула довкола іншими очима, немов прокинувшись від сну.
Про що ця казка? Про те, що і природа, і дитина мають жити в гармонії, не переходити отой рубікон життя-не життя, реального-нереального, не підміняти віртуальне життя його подобою, його копією, його клонами. Дуже мила, дуже душевна, справді оптимістична і зворушлива казка, яка, звичайно, не залишить байдужим навіть дорослого читача, бо всі ми родом із дитинства.
Цікава книга ще і тим, що наповнена чудовими ілюстраціями, виконаними членами гуртка «Мальви» миколаївського міського Палацу творчості учнів (учитель Ірина Парфенюк). Дівчатка Олена Теребило, Христина Стрєлкова, Дарина Войткевич, Вероніка Козишкурт, сестрички Олена і Тетяна Трушині у малюнках показали, якими вони бачать героїв казки «Джмелик-мандрівник».
Бажаю цій книжці успішного походу, щасливої мандрівки до дитячих сердець.
Д. Кремінь,
лауреат Національної премії імені Т.Г.Шевченка