Марущак Віра

Казка – перлина духовності. Про зустріч миколаївської письменниці з юними читачами

…зберіть цих перлин духовності якнайбільше, читайте твори Віри Марущак – джерело високої поезії, душі та мудрості, пише завідуюча Кир’яківською сільською бібліотекою у листі до редакції.

У Читальній державі, у царстві Книги Кир’яківської  сільської бібліотеки жили-були  незвичайні літературні герої Віри Іванівни Марущак з казки «Пригоди Нюмочки»: Нюмочка – мишка-шоколадниця зі своєю матусею, дівчинка Анюточка,  їжачок, схожий на м’ячик, величезний кіт, папуги Даша і Том, друг Нюмочки Гострозубчик. Для ближчого знайомства читачів  з відомою письменницею,  завідуюча сільською бібліотекою Гарагуля Алла Вікторівна та учитель української мови та літератури Шередько Оксана Олександрівна запросили Віру Іванівну до Кир’яківської ЗОШ.

Сюрприз на відпочинку

Понад 30 учнів полтавських шкіл санаторію-профілакторію «Нові Санжари», отримали сюрприз – зустріч з українською письменницею Вірою Марущак, яка прибула відпочивати на Полтавщину.
Письменниця читала новим друзям казки та оповідання, розповідала про свій творчий та життєвий шлях, відповідала на запитання школярів, які вперше в житті зустрілися з письменником. Про цю подію обіцяли розповісти своїм однокласникам. Адже коли звучав голос Віри Іванівни, у актовому залі немов засяяла веселка яскравими барвами, яка своїм сяйвом наповнила дитячі серця. Адже письменниця талановито передає сюжети казок українською мовою, що відгукується у дитячих серцях.

Письменниця Віра Марущак про свою нову книгу "Гомін білого інею"

"Гомін білого інею" - нова збірка Віри Марущак.

Віра Марущак у програмі «Новий день»

З нагоди Всесвітнього дня письменника до телепрограми «Новий день» Миколаївської державної телерадіокомпанії завітала Віра Марущак, прозаїк.

Сміх-тайм «Добрий настрій з добрим словом»

IMG_7136В Миколаївській обласній бібліотеці для юнацтва відбувся сміх-тайм «Добрий настрій з добрим словом».

Мета заходу — сприяти формуванню гармонійно розвиненої особистості; сприяти соціалізації дитини; виховувати естетичний смак, вміння аналізувати негативні риси поведінки.

Віра Іванівна Марущак розповіла про те, що вирішила спробувати свої сили у гуморі. Книжка «Ярмарок сміху» вийшла у видавництві «Шамрай» в серії «Миколаївське перехрестя».Вона вмістила гуморески, пов'язані з дитинством письменниці, її односельчанами та однокласниками.

Літературний бенефіс «Життя на барикадах поезії»

25 березня обласна бібліотека для юнацтва провела в Миколаївському ліцеї сфери послуг літературний бенефіс «Життя на барикадах поезії», присвяченого 85-річчю від дня народження Ліни Костенко.

Свято книги «Разом з книгою відкриваємо світ»

image001

Книга — одне з найбільших див, створених людиною. З неї ми дізнаємося про минуле та сьогодення, вона веде у захоплюючу подорож по країні знань: розповідає про те, як вирощують хліб і зводять будинки, варять сталь і приборкують ріки. Як не можна жити без повітря, води та хліба, так не можна жити і без книги. Недарма і прислів’я є: «Хліб годує тіло, а книга — розум».

У Мішково-Погорілівській сільській бібліотеці-філії, що в Жовтневому районі Миколаївської області, відбулося свято книги «Разом з книгою відкриваємо світ», приурочене Всеукраїнському тижню дитячого читання, який щорічно проходить в останній тиждень березня.

Презентація навчального посібника «Радіо в медіа просторі» Віри Марущак

IMG_250510 лютого в обласній бібліотеці для юнацтва відбулася презентація навчального посібника «Радіо в медіа просторі» Віри Іванівни Марущак, викладача основ журналістики Першої української гімназії імені М. Аркаса, члена Національних спілок письменників і журналістів України.

На захід були запрошені освітяни, видавці, краєзнавці, студенти Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського, Чорноморського державного університету імені Петра Могили та Миколаївського національного аграрного університету.

Ювілейний творчий вечір письменниці і журналістки Віри Марущак

21 листопада 2014 в Миколаївську обласну бібліотеку для юнацтва на святкування 65-річчя Віри Іванівни Марущак завітали гості — відомі письменники, викладачі провідних навчальних закладів міста, колеги-бібліотекарі.

Скайп-зустріч з відомою письменницею Вірою Марущак

 

«Літературний світ Віри Марущак» - під такою назвою пройшла скайп – зустріч з відомою письменницею миколаївського краю, яка пише для дітей. Разом з керівником факультативу світової літератури «Літературна мозаїка» Г.Л. Авдєєвою та бібліотекарем Костуватської бібліотеки Г.А. Бондаренко, діти з нетерпінням і хвилюванням чекали на цю зустріч. А хвилюватись було чого. Адже вперше працівники районної бібліотеки для дітей організували зустріч у такому форматі. А нагодою стала визначна подія у житті  Віри Іванівни, ювілейна дата дня народження. 

Гуманістичний потенціал дитячої прози Віри Марущак

Наукові праці: науково-методичний журнал.  –  Вип. 228. Т.240. філологія. Літературознавство. – Миколаїв : Вид-во ЧДУ ім. Петра Могили, 2014. – 104 с.

Людмила Старовойт                                                                УДК 821.161.2

У статті зосереджується увага на казках і оповіданнях про дітей і для дітей Віри Марущак. Визначено їх домінуючу тематику, образну систему. Зроблено акцент на  гуманістичному потенціалі, який вони несуть реципієнтам.

В статье сосредоточено внимание на сказках и рассказах для детей и о детях Веры Марущак. Определена их доминирующая тематика, образная система. Сделано акцент на гуманистическом потенциале, который они несут реципиентам.

Ключові слова:  гуманізм, проблематика, ілюзія достовірності, реальне, фантастичне, антропоморфізм.

Об'єднати вміст