Костенко Ліна

Пісні Лілі Кобільник на вірші Ліни Костенко

14 березня 2016 у Львові, у Концертному залі ім. С.Людкевича відбувся концерт Лілі Кобільник «Присутність».

У програмі взяли участь: Ліля Кобільник (автор пісень і виконавець), Сергій Гурін (гітара), Юрій Войтинський (скрипка), Олена Свищ-Кобільник (вокал), Христина Свищ (вокал), Тетяна Лучейко (художнє слово, ведуча концерту).

Частина 1

Частина 2

Частина 3

Літературний бенефіс «Життя на барикадах поезії»

25 березня обласна бібліотека для юнацтва провела в Миколаївському ліцеї сфери послуг літературний бенефіс «Життя на барикадах поезії», присвяченого 85-річчю від дня народження Ліни Костенко.

Ювілей великої української поетеси

Сьогодні, 19 березня, видатна українська письменниця відзначає 85-річчя

Ліна Костенко – перлина сучасної української літератури. Її твори не лише цікаві та влучні, а й глибоко актуальні. Уже багато років вона залишається справжнім борцем з неправдою, показовістю, пристосуванством, а зброя її – твори. Вона вміє зачепити, змусити думати, мріяти та діяти. Твори Ліни Костенко перекладені англійською, білоруською, естонською, італійською, німецькою, словацькою та французькою мовами. Сьогодні видатна українка святкує свій ювілей.

Ліна Костенко - з родини вчителів. З ранніх років їй прищеплювали високі моральні, етичні та естетичні смаки, подавали літературні, фольклорні та історичні взірці для наслідування. 

Ліна Костенко завжди переймалася долею України, вона була дисиденткою за радянських часів, через що на тривалий час була виключена з літературного процесу. І не дивно, адже її творчості того періоду притаманні запальність, критика влади та тодішнього режиму.

Ліна Костенко завжди актуальна, і з часом значення її творчості тільки зростає. Вона є автором багатьох романів, поем, збірок поезій. Перу Костенко належить і кіносценарій "Перевірте свої годинники", написаний у 1963 році спільно з Добровольським. Однак фільм, знятий в 1964 році про українських поетів, загиблих під час Другої світової війни, так і не вийшов на екрани. Стрічку переробили, перейменували на "Хто повернеться – долюбить", але зміни були такими, що Костенко відмовилася від авторства.

10 віршів Ліни Костенко (відео)

*19 березня письменниці Ліні Костенко виповнилося 84 роки. На сьогодні вона є найпопулярнішим сучасним автором в Україні за результатами “Дослідження читання книжок в Україні” від компанії GFK, оприлюдненого у вересні 2013-го. 42 відсотки опитаних українців її знають, 24 – читали. Пропонуємо підбірку пісень та відеопоезії на слова віршів Ліни Василівни. Серед авторів – знані артисти і просто шанувальники Костенко. У добірці Gazeta.ua ми керувалися принципом “без шароварщини”, що було непросто, оскільки в українській культурі це зазвичай є побічним ефектом народної любові.

Об'єднати вміст