Свято книги «Разом з книгою відкриваємо світ»

image001

Книга — одне з найбільших див, створених людиною. З неї ми дізнаємося про минуле та сьогодення, вона веде у захоплюючу подорож по країні знань: розповідає про те, як вирощують хліб і зводять будинки, варять сталь і приборкують ріки. Як не можна жити без повітря, води та хліба, так не можна жити і без книги. Недарма і прислів’я є: «Хліб годує тіло, а книга — розум».

У Мішково-Погорілівській сільській бібліотеці-філії, що в Жовтневому районі Миколаївської області, відбулося свято книги «Разом з книгою відкриваємо світ», приурочене Всеукраїнському тижню дитячого читання, який щорічно проходить в останній тиждень березня.

Пісні про Україну подарували присутнім Гюльбаяз Гашимова та Валерія Місаренко. Ведучі заходу: завідуюча М-Погорілівською бібліотекою Валентина Григорівна Гуменюк та учениця Мішково-Погорілівської ЗОЖ I-III ст. Валентина Пліс привітали всіх з цим чудовим святом та розповіли про історію народження її Величності Книги. Королева Книги – активна читачка бібліотеки Ольга Ляхова провела цікаві вікторини, конкурси. image005Найбільш активними були учні: Олексій Місаренко, Анастасія Крук, Марія Єфімова, Дмитро Лагунов. Поет-аматор Павло Станіславович Міхальцов прочитав власні вірші, які всім дуже сподобались. Книга вселяє в нас любов до рідної України, повагу до народів, інтерес до культури. Вона навчає рідної мови, розкриває красу поетичного слова, допомагає усвідомлювати його велику силу.

На захід була запрошена працівник обласної бібліотеки для юнацтва Віра Іванівна Марущак – письменниця, журналіст. Вона є автором прозових книг «Вікнами до сонця», «Батько з Португалії», «Цезар, Галка і Новий рік», «Гомін білого інею», а також казок «Пригоди Нюмочки», «Джмелик мандрівник», «Зайченя». Її оповідання та казки вивчають у школах області. А також за її підручником з основ журналістики «Школа журналіста» навчаються школярі України. Нагороджена орденом княгині Ольги. До уваги читачів була представлена виставка-перегляд «Віра Іванівна Марущак – відома письменниця».

image003

Автор презентувала свою нову книгу «Ярмарок сміху» та подарувала її бібліотеці. Усі присутні із задоволенням поспілкувались із нею, послухали оповідання та казки у її виконанні. Вона відповіла на запитання читачів. Учениця Марія Єфімова мріє стати журналістом. Віра Іванівна подарувала свою ручку Марії, як символ здійснення бажань. Найбільш активним читачам, які прийняли участь у вікторинах та конкурсах Віра Іванівна подарувала свої книги. Казки, новели та оповідання письменниці привертають до себе щирістю, добротою, пробуджують почуття дружби, родинної взаємоповаги, інтерес до життя. Її книги не залишають байдужими ні дітей, ні дорослих.

Всі книжки, що є в бібліотеці цього автора, постійно знаходяться у читачів, бо вони із задоволенням їх читають. Педагог – організатор Мішково-Погорілівської санаторної школи – інтернату I-III ступенів Олександра Григорівна Гаркуша подякувала Вірі Іванівні від імені всіх присутніх за теплу зустріч та побажала нових творчих успіхів.

Тіплова Т., працівник ОБЮ.