Презентація книги Олександра Букатюка «Мадонна Майдану»

Вливаюся в Бистрінь
Водою в воду
У сльози радості і смутку
У срібні роси
В слово, що криничне
Й впадаю в море берегам незнане
Здається так впадає кров у серце.

У цьому вірші – весь Сашко Букатюк, його суть, місія, яку сам собі визначив: разом з словом, одержимий словом, залюблений в слово. В інших віршах вичитуємо його життєві принципи: впевнений, що «треба бути достойним високого звання – людина», йому добре «без ницості і підлотності», він «романтик без обмантики», у спадок дід заповів йому «кров чисту отченашну щоб такою ж доніс її внукам не піддавши відбіленню днів…», а його Граалем, символом життя є «біла райдуга…. Біле полум»я серця, що ніхто не погасить».

Друкувався Олександр на сторінках різноманітних літературно-мистецьких газет, журналів, в антології «Бистріні» «Сонячні обрії слова». Олександр багато працює над собою. Він стверджує: література – моє життя. Він бере активну участь в літературному процесі Прикарпаття, є учасником багатьох літературних заходів, членом міжрегіонального поетичного клубу «Об»єднані словом» (Івано-Франківськ), з 2008 р. в «Бистріні», а недавно обраний керівником літстудії.

І ось зовсім недавно, в річницю революції Гідності, активним учасником якої був (десятник Івано-Франківської сотні), в Івано-Франківську вийшла друком перша ластівка, перша поетична збірка «Мадонна Майдану» (очікування Різдва), яку присвятив героям Небесної Сотні.

Для Сашка важливо, що його першу книгу благословив у світ, написав переднє слово Євген Михайлович Баран і відзначив, зокрема, що «після Павла Вольвача з його збіркою «Маргінес» (1996), «Мадонна Майдану» – найяскравіший український поетичний проект, автором якого виступає дебютант…».

Презентація книги відбулась в приміщенні міської бібліотеки для юнацтва 14 грудня. Звучала поезія у виконанні Раїси Грушецької, Галини Чуревич, автора. Сашко дякував своїм наставникам Євгенові Барану, покійному Нестору Чиру, Степану Писуляку за приклад, здобутий досвід, ділився враженнями своєї участі в Революції Гідності, творчими планами. З творчим успіхом, добрими побажаннями на майбутнє вітали Олександра голова обласної організації НСПУ Євген Баран, письменник Василь Тулай, керівник гурту «Об»єднані словом» Леся Геник, члени НСПУ Роман Киселюк, Галина Христан, колеги з «Бистріні», бібліотечні працівники.

Цією поетичною збіркою «…Українське Слово … здобулося ще одного Воїна» – вважає Євген Баран. Тож нехай йому щастить!

Більше фото: https://www.facebook.com

http://libnadvirna.info