Помер український поет Олег Лишега

Український поет Олег Лишега помер у реанімації у Києві. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив літературний критик і журналіст Юрій Кучерявий.

«Жар згас.. Andriy Drozda щойно подзвонив і сказав, що Олег Лишега - Oleh Lysheha помер. Хай з Богом спочиває.. Вічна пам'ять Майстру!», - повідомив він.

Кілька днів тому лікарі встановили діагноз – двостороння пневмонія. Активісти активно збирали кошти на його лікування.

Олег Лишега - український поет, драматург та перекладач. У 2000 році Лишега та Джеймс Брасфілд одержали нагороду ПЕН-клубу за переклад англійською мовою збірки "Вибрані вірші Олега Лишеги" (англ. The selected poems of Oleh Lysheha). Книга Лишеги "Друже Лі Бо, брате Ду Фу" в 2010 році увійшла до довгого списку премії української служби ВВС "Книга року".

Сам Лишега відносив себе до поетичної традиції, що визначається іменами Івана Франка та Богдана-Ігоря Антонича.

Лишега перекладав українською твори Томаса Стернза Еліота, Езри Паунда, Девіда Герберта Лоуренса, Марка Твена, М. Лаурі, Генрі Девіда Торо, Сильвії Плат, Роберта Пенна Воррена та Джона Кітса.

На початку 1990-х років Лишега почав займатися дерев'яною скульптурою. У 1993 році за свої скульптурні роботи отримав диплом ІІІ Міжнародної бієналє "Імпреза", яка проходила в Івано-Франківську.

Автор збірок "Великий міст" "Снігові та вогню", п'єси "Друже Лі Бо, брате Ду Фу..", есеї "Флейта землі і флейта неба" та "Adamo et Diana" та багатьох інших.

http://tyzhden.ua