У Львові перепоховали першодрукаря Івана Федоровича (Федорова)

/files/1_375.jpg18 грудня, відбулося перепоховання останків першодрукаря Івана Федоровича (Федорова) у церкві монастиря Святого Онуфрія.

Заходи розпочались із Панахиди у храмі Успіння Пресвятої Богородиці, після якої процесія рушила до монастиря Святого Онуфрія.

У церемонії перепоховання взяли участь представники усіх християнських конфесій, представлених в Україні.

Виступаючи перед присутніми у церкві Святого Онуфрія т.в.о. голови облдержадміністрації Юрій Турянськи зазначив, що цьогоріч Україна відзначає 440 років від друку у Львові Іваном Федоровичем «Букваря» (першого східнослов'янського посібника) та другого видання «Апостола».

«Ці книги супроводжують нас впродовж всього нашого життя. Символічним є і те, що сьогодні на перепохованні присутні представники всіх релігійних конфесій. Книга нас об'єднює», - підкреслив Юрій Турянський.

Після завершення літургії, ракії з останками Івана Федоровича були закладені у стіну храму Святого Онуфрія. Відбулось також посвячення надгробку першодрукарю. На стіні, де розташована ніша з ракою, встановили копію надгробної плити Федорова, яку зробили на основі рисунка церковного діяча, богослова та історика, професора і ректора Львівського університету Модеста Гриневецького, який у свій час бачив цю плиту і замальовував її.

Довідка: У 1971 році Герой України Борис Возницький знайшов останки під час ремонтних робіт і врятував їх від знищення, зберігаючи у Музеї книги. Однак для перепоховання необхідно було провести низку експертиз і досліджень, які б підтвердили, що останки належать саме першодрукареві. Допомогли у цьому польські науковці.

Дослідження були проведені у Вроцлавському університеті, вчені підтвердили на 99 відсотків автентичність останків. Адже вони містять багато ртуті, олова, свинцю. Науковці зазначили, що ця людина однозначно мала займатися книгодрукуванням.

Як розповіла Лариса Возницька, у раці з останками Федоровича є й скелет й іншої особи. Експертиза засвідчила, що ці люди були родичами. А оскільки друкар був похований із сином, то це також доводить, що останки належать Івану Федоровичу.

http://myzhovkva.com