Помер один із найвідоміших польських письменників

Польський письменник і режисер Тадеуш Конвицький, якого називають «польський національний скарб», помер у четвер на 89 році життя.

Конвицький вважається одним з найвідоміших сучасних польських письменників. Він народився у Литві у 1926 році. Під час війни навчався у підпільній гімназії, воював у партизанському загоні. У своїх творах він постійно повертався до теми війни та окупації.

Конвицький залишив багату творчу спадщину, він автор понад 20 романів, серед яких: «З обложеного міста», «Дірка в небі», «Хроніка любовних пригод», «Бохінь», «Сучасний сонник», «Вознесіння» і «Ніщо або нічого».

Тадеуш Конвицький також відомий як режисер, його вважають одним із основоположників польського авторського кінематографу. Він зняв безліч картин за своїми сценаріями, найвідоміші з них – «Останній день літа» (1958), «День поминання покійних» (1961), «Сальто» (1965), «Як далеко звідси, як близько»(1971), «Долина Ісси»(1982).

Книги і фільми Конвицкого переведені на безліч мов, у тому числі і на російську. Він був лауреатом багатьох міжнародних літературних і кінематографічних премій.

Gazeta.ua