Слава Україні!

21.01.15 День соборност¦ Укра¬ни (18)День соборності України в територіальному центрі ветеранів міста Дніпропетровська

Січень завжди був місяцем, насиченим святами: Новий рік, Різдво, Старий Новий рік, Хрещення, Міжнародний день обіймів і дуже важливою датою в теперішні жахливі часи АТО – День Соборності України. Напередодні 22 січня, 21.01.2015, ветерани територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Бабушкінської районної у місті Дніпропетровську ради і відзначили це особливе свято.

Захід розпочався зверненням до ветеранів в.о. начальника відділення соціально-побутової адаптації  (СПА) Любові Андріївни Фоменко, яка розповіла: «День Соборності України – свято, що відзначається щороку 22 січня в день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. В нашому місті на Новому мосту 22 січня проводиться акція «Живий ланцюг». Ця акція в 1990 р. стала однією з найяскравіших подій під час руху за відродження незалежної соборної демократичної України та утвердження національної ідеї. Патріотичні сили в передчутті розпаду СРСР згуртувалися й 21 січня 1990 організували «живий ланцюг» між Києвом і Львовом як символ духовної єдності людей східних і західних земель України, як запорука існування єдиної, соборної України. Від 1 до 3 мільйонів людей, узявшись за руки, створили на дорогах і шосе безперервний ланцюг від Києва до Львова. Будьмо гідними наших Героїв, які зараз захищають всіх нас в АТО, борються за єдину, вільну, соборну Україну. Слава Україні!» У відповідь гучно пролунало: «Героям Слава!» і всі присутні разом з ансамблем «Рябинушка» заспівали «Гімн України».

На святі, підготовленому культорганізатором терцентру Оленою Швець-Васіною, пролунали і відомі українські пісні «Гуде вітер вельми в полі» М.Глінки (вик. – Ольга Денисенко), «Хай у вас буде так, як треба» (вик. – Катерина Мавдюк), «Батько і мати» О.Злотника на сл.В.Крищенка (вик. – Антоніна Коваленко), «Ніч яка місячна» (вик. – Олександр Янковський), і сучасна пісня «Вірні сини України» М.Герца на сл. О.Максимишин-Корабель (присвячено Небесній сотні) у вик. Олени Швець-Васіної і Ольги Денисенко. 

Вперше в територіальному центрі виступила зі своїм віршем «Осмислення» Людмила Беланова, яка переїхала до Дніпропетровська з м. Горлівка Донецької області, де розбомбили її хату. Сльози бриніли у ветеранів і після її виступу, і після виступу Вікторії Розенко, яка з біллю прочитала власний вірш «Молитва про МИР або розмова з 2015 роком». Щойно написаний власний вірш «Я це витримать мушу!» зворушливо виконала Олена Швець-Васіна. З віршами С. Яреми «Наша правда – Україна», Ю. Кибця «Заплави Остапа Вишні», Г. Ксьондза «Краса Україна» виступили (відповідно) Антоніна Коваленко, Ольга Новікова, Тамара Дорофеєва. Гуморески П.Ребра «Наші прізвища» і В.Івановича «Порося в мішку» у виконанні Ольги Новікової і Віолети Осінньої розсмішили ветеранів.

На завершення заходу ансамбль «Рябинушка» заспівав пісні «На Вкраїну милую полину» Олени Швець-Васіної на сл. незабутнього М. Потійка і «Гей, шуми, великий луже» Є. Пасічника на сл. П. Ребра.

Життя швидкоплинне. Тільки-но, 14 січня, ветерани жваво і весело відмітили в терцентрі Старий Новий рік і свято Василя та Маланки з кутею, варениками, українськими щедрівками, вітаннями, жартами (захід підготувала Тамара Дорофеєва)… І ось вже кінець січня…

Бережімо кожну хвилину нашого буття, молімось за МИР, за єдину, вільну, соборну нашу державу!

Слава Україні!

Тамара Дорофеєва,
член суспільної ради відділення
СПА територіального центру
соціального обслуговування  (надання соціальних послуг)
Бабушкінської районної у місті Дніпропетровську ради

14.01.15 Старий Новий р¦к (2) 14.01.15 Старий Новий р¦к (6) 14.01.15 Старий Новий р¦к (10) 21.01.15 День соборност¦ Укра¬ни (6) 21.01.15 День соборност¦ Укра¬ни (8) 21.01.15 День соборност¦ Укра¬ни (14)