Всеукраїнський літературний конкурс пам'яті Григорія та Ганни Панченків

У доброті душа радіє
Тримаюсь за надію, як за гору: 
мій давній рід – правічний на Дніпрі. 
Мене опікують дзвінкі простори, 
пісні дубів, шляхетних яворів. 
І я стою на березі крутому, 
очима п'ю і вись, і далечінь, 
розкріпощаються від болю, втоми, 
кудись діваються зневіра й сплін. 
Униз до Канева, - все голубіє, 
і древній проступає монастир, 
Іван – гора про щось таємне мріє, 
чи згадує Батия та ясир. 
Від гавані до Леглича – вітрила 
лебідками фарватером летять, 
гайочки у тумані – мов на крилах, 
берізками весільно мерехтять. 
У доброті душа радіє, мліє, 
завмерло серце в віражі крутім:
тепліше воно в ріднім краї гріє, 
заклично озивається твій дім.

Григорій Панченко

Сьогодні у ці непрості часи, коли кожен українець все частіше ставить собі запитання: «Чого ми прагнемо, що шукаємо і за що боремося?» Внутрішній світ людини, наша ментальність накладає на дії, помисли, вчинки людини якусь мінливість і непостійність. Але в цьому світі все ж таки залишаються ідеали, що базуються на принципах. Один з таких – це любов і повага до малої Батьківщини.

«Бентежить душу батьківська земля»… Під таким гаслом пройшов Всеукраїнський літературний конкурс пам'яті Григорія та Ганни Панченків та музично – поетична імпреза, що відбулася у місті 21 січня 2015 року, де було оголошено та нагороджено переможців конкурсу.

Атмосфера вечора була особливою адже присутність ініціаторів конкурсу Володимира Панченка, громадського діяча, директора інституту суспільних досліджень та Юрія і Тетяни Пероганичів – засновників мистецького порталу «Жінка – Українка», родичів, друзів, колег по роботі Г.М. Панченка, громадськості міста і звичайно учасників конкурсу – переможців, все це додало до дійства теплоти та душевності. А риторика та професіоналізм, щирість и відкритість ведучої – заслуженої журналістки України Оксани Радушинської, майстерне виконання пісень та музичних творів, учасниками дійства захоплювало та надихало, додавало сили, піднімало настрій глядачам.

Відомі українські виконавці: заслужена артистка України Світлана Мирвода, артисти Маркіян Свято, Леся Чайка, Юрій Старчевод, Тетяна Франченко, Андрій Бондаренко впродовж 2 годин дарували свої виступи глядачам, які чергувалися зі спогадами про життя сім’ї Панченко, віршами Г.М. Панченко, поезіями у виконанні ведучої та переможців конкурсу. 

На конкурс було надіслано майже 200 творів від сімдесяти дев’яти учасників. За рішенням журі перше місце у поетеси з Івано-Франківської області Наталії Данилюк, друге дісталося Галині Гнатюк (Вараві) з Рівненщини, і на третьому - Наталка Поклад з Києва. 

У номінації «Я люблю тебе, Ржищеве!» перемога за Євгеном Листопадом.

Міський голова Спичак М.А. у своєму виступі згадав роки роботи з Григорієм Мусійовичем, наголосив, що він був справжній син України, патріот свого краю, який не був байдужим, вболівав за рідну землю та її щасливу долю.

Пащенко М.О.( колега Григорія Панченка,нині бібліотекар Ржищівського індустріально-педагогічного технікуму), Остапенко Т.М.( заступник директора Ржищівського будівельного технікуму, студенткою навчалася в Григорія Мусійовича) поділилися своїми спогадами та роздумами про життя та поезію Григорія Панченка.

Широкому загалу ржищівчан не була відома творчість земляка, саме проведення заходу привернуло увагу громадськості, що відкрили для себе Г.Панченка та його поезію, як сповідь сина Ріднокраю.

Джерело: http://rzhyschiv-rada.gov.ua/