Анонс творчої зустрічі з Олександром Муратовим та показ стрічки «Бойчук і бойчукізм»

Muratov_OleksandrТворча зустріч із видатним українським кінорежисером та сценаристом Олександром Муратовим та показ документальної стрічки «Бойчук і бойчукізм»

У суботу 31 січня 2015 року о 15.00 у конференц-залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України в рамках літературно-музичного проекту «Мистецькі зустрічі в архіві-музеї» та з нагоди експонування документально-художньої виставки «Плеяда бойчукістів» (23.12.2014 – 06.02.2015) відбудеться творча зустріч із видатним українським кінорежисером та сценаристом Олександром Муратовим та показ його документальної стрічки «Бойчук і бойчукізм».

Організатори – Державна архівна служба України, Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України, за сприяння Центрального державного архіву кінофотофонодокументів ім. Г. Пшеничного.

Довідково:

Муратов Олександр Ігорович (н. 21.04.1935, Харків) – видатний український режисер, кіносценарист, поет, прозаїк, публіцист. У 1959 р. закінчив режисерський факультет Всесоюзного державного інституту кінематографії, майстерня Сергія Герасимова. У 1960 році разом з Кірою Муратовою зняв на московській кіностудії ім. М.Горького свій перший фільм «Біля Крутого Яру». Протягом 1961–1967 років працював режисером Одеської кіностудії, де у 1964 році знов-таки разом з Кірою Муратовою відзняв фільм «Наш чесний хліб», а в 1966 році самостійно фільм «Явдоха Павлівна». Від 1968 р. – режисер Київської кіностудії імені О. Довженка, автор та співавтор сценаріїв до низки власних фільмів. У 1991–1996 роках створив кінотрилогію за творами М. Хвильового («Танго смерті», «Геть сором!», «Вальдшнепи»), що була відзначена премією Всеукраїнського культурно-наукового фонду Т.Г. Шевченка «За значний внесок у національне та державне відродження України». За понад півстоліття відзняв 25 художніх та 10 документальних фільмів, багато з яких увійшли до золотого фонду українського кіномистецтва. Член Науково-методичної ради Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України.

«Бойчук і бойчукізм» – документальний фільм про видатного українського художника Михайла Бойчука, його школу та внесок у вітчизняне мистецтво. Відзнятий в рамках культурологічного проекту «Обрані часом» на студії «Контакт» на замовлення ТРК «1+1» у 2003 році. Автор сценарію та режисер – Олександр Муратов; оператор – Едуард Тимлін; продюсер – Лариса Роднянська.

Адреса ЦДАМЛМ України: вул. Володимирська, 22-А, територія Національного заповідника «Софія Київська» (центральний вхід).