ЦДАМЛМ України

Концерт до 14-ліття Вікіпедії

30 січня 2018 • 17:00–18:30 • ЦДАМЛ України • Київ, вул. Володимирська, 22А

30 січня в Центральному архіві-музеї літератури і мистецтв України відбудеться вокальний концерт приурочений до 14-ліття української Вікіпедії, а також виставка архівних матеріалів з історії українських оперних перекладів.

Ви матимете унікальну нагоду не тільки почути, як звучать наші улюблені арії в українських перекладах, але і побачити унікальні архівні матеріали – це рукопис Євгена Дроб’язка, який працював над перекладом опери В.А. Моцарта «Весілля Фігаро», а також машинописні тексти оперних перекладів, що використовувалися в Національній опері.

В перекладах українських класиків – Є. Дроб’язка, М. Лукаша та М.Рильського прозвучать арії іскрометні моцартівські арії Фігаро та Дон Жуана, та ліричні арії Графині, Барбаріни та Керубіно, а також арії з опер Верді – Віолетти («Травіата») та Єлизавети («Дон Карлос»). Виконуватимуться також і камерна музика - твори Р. Шумана, Ф.Ліста, С. Рахманінова, Р. Гліера прозвучать у перекладах М.Стріхи, В.Яковчука, Ю. Отрошенка.

Жіночі обличчя України

З нагоди 25-ї річниці Незалежності Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України презентує художньо-документальну виставку, до якої увійшли матеріали з особових фондів 25 жінок-митців. 

З документами виставки можна ознайомитися на On-line виставці та у галереї ЦДАМЛМ України (перший поверх).

Виставка підготовлена головним науковим співробітником сектору просвітньої та виставкової роботи відділу використання інформації документів ЦДАМЛМ України, кандидатом історичних наук А.М.Сукало.

Концерт камерної музики

бкКїа_14vисыL¦201614 червня 2016 року в залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України (м. Київ, вул. Володимирська 22-а, територія Національного заповідника «Софія Київська») відбудеться концерт камерної музики за участю заслуженої артистки України Ірини Беспалової-Примак (сопрано), лауреатів міжнародних конкурсів Юлії Ковальової (флейта) та Олени Якуніної (фортепіано) до закриття художньо-документальної виставки «Архів-музей у просторі і часі», яка триває до 15 червня і присвячена 50-річчю від заснування Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України.

Віртуальна документальна експозиція «Білі плями українського кіно»

exhib082015049Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України запрошує ознайомитися  з віртуальною документальною експозицією «Білі плями українського кіно».

В історії кінематографу ХХ століття вже залишилися імена режисерів Олександра Довженка, Івана Кавалерідзе, Сергія Параджанова, акторів Івана Миколайчука, Богдана Ступки й інших… Сьогодні з’являються нові імена, частіше виникають проекти, спрямовані на вивчення історії українського кіно.

Дана виставка покликана ознайомити поціновувачів кінематографу з невідомими, маловідомими або забутими документами, які зберігаються в особових фондах акторів Олександра Гая, Прохора Коваленка, Івана Криги, Габрієля Нелідова-Френкеля, Юрія Тимошенка, Івана Твердохліба, Антона Дунайського, Михайла Висоцького, Степана Шагайди; режисерів В’ячеслава Гомоляки, Олександра Перегуди, Олексія Швачка; художників Йосипа Юцевича та Галини Нестеровської; письменників Василя Земляка та Лідії Компанієць; кіносценариста Євгена Онопрієнка; кінознавця і сценариста Бориса Тарасенка; кінознавця Марка Шелюбського і не лише.

Творча зустріч із відомим бандуристом Юліяном Китастим (Нью-Йорк, США)

У четвер 30 липня 2015 року о 16.00 у конференц-залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України в рамках літературно-музичного проекту «Мистецькі зустрічі в архіві-музеї» відбудеться творча зустріч із відомим американським бандуристом українського походження Юліяном Китастим (Нью-Йорк, США).

Юліян народився у Детройті (США). Гру на бандурі вивчав від батька Петра Китастого. Освіту здобув в Університеті Конкордія (Монреаль, Канада). Співпрацював із співачкою Мар’яною Садовською, композиторкою Аллою Загайкевич, режисером Вірляною Ткач та багатьма іншими видатними митцями світу.

Анонс творчої зустрічі з Олександром Муратовим та показ стрічки «Бойчук і бойчукізм»

Muratov_OleksandrТворча зустріч із видатним українським кінорежисером та сценаристом Олександром Муратовим та показ документальної стрічки «Бойчук і бойчукізм»

У суботу 31 січня 2015 року о 15.00 у конференц-залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України в рамках літературно-музичного проекту «Мистецькі зустрічі в архіві-музеї» та з нагоди експонування документально-художньої виставки «Плеяда бойчукістів» (23.12.2014 – 06.02.2015) відбудеться творча зустріч із видатним українським кінорежисером та сценаристом Олександром Муратовим та показ його документальної стрічки «Бойчук і бойчукізм».

Організатори – Державна архівна служба України, Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України, за сприяння Центрального державного архіву кінофотофонодокументів ім. Г. Пшеничного.

Екскурсія про архівні документи представників школи монументального живопису Михайла Бойчука з фондів ЦДАМЛМ України

У суботу 17 січня об 11:00 у рамках документально-художньої виставки «Плеяда бойчукістів» відбудеться безкоштовна екскурсія-розповідь про архівні документи представників школи монументального живопису Михайла Бойчука з фондів ЦДАМЛМ України.

Тривалість екскурсії - 40 хв. Кількість осіб у групі обмежена.

Реєстрація за тел. +380 95 0711504, e-mail: ooliynyk@mail.ru у соцмережі Facebook https://www.facebook.com/cdamlmu

Контактна особа - Оксана Олійник, провідний науковий співробітник ЦДАМЛМ України

14 січня 2015 — мистецька зустріч в архіві-музеї

афіша_14січня2015У середу 14 січня 2015 року о 17.00 у конференц-залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України в рамках літературно-музичного проекту «Мистецькі зустрічі в архіві-музеї» відбудеться концерт «Let’s Dance» за участю лауреатів міжнародних конкурсів Олександри Зайцевої і Дмитра Таванця (фортепіанний ансамбль «Kiev Piano Duo»).

Під час концерту експонуватимуться деякі документи з фондів ЦДАМЛМ України, які представлять фрагменти історії балетного мистецтва в Україні. У програмі – твори Йоганнеса Брамса, Едварда Гріга, Антоніна Дворжака, Моріца Мошковського, Сергія Прокоф’єва, Євгена Станковича, Джона Франдсена, Роберта Шумана та ін.

Вхід вільний.

Урочисте відкриття документально-художньої виставки «Плеяда бойчукістів»

23 грудня 2014 року о 17.00 у Зеленій залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України відбудеться відкриття документально-художньої виставки «Плеяда бойчукістів», присвяченої життю та творчості видатного українського графіка, художника-монументаліста Михайла Бойчука, його учнів та послідовників.

Урочистості в ЦДАМЛМ України

 АФ_ША_18грудня2014Урочиста передача до ЦДАМЛМ України особового фонду видатного диригента Натана Григоровича Рахліна та презентація книги «…И мне остается целая жизнь», присвяченої пам’яті відомого екскурсовода, києвознавця Леонори Натанівни Рахліної

У четвер 18 грудня 2014 року о 15.00 у конференц-залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України в рамках літературно-музичного проекту «Мистецькі зустрічі в архіві-музеї» відбудеться урочиста передача на державне зберігання особового фонду видатного диригента, народного артиста СРСР Натана Григоровича Рахліна (1906–1979) та документів відомого екскурсовода, києвознавця Леонори Натанівни Рахліної (1934–2006).

Особовий фонд Василя Єрмилова

337_1_167У рамках віртуального проекту "АРХІВажлива СПРАВА" представляємо документи видатного українського художника-конструктивіста, яскравого представника українського авангарду Єрмилова Василя Дмитровича (1894-1968).

У Центральному державному архіві-музеї літератури і мистецтва України зберігається особовий фонд Василя Єрмилова під № 337.

Презентація архівних документів про історію гітари в Україні та концерт-лекція заслуженої артистки України, професора КНУКіМ Вікторії ЖАДЬКО

У середу 26 листопада 2014 року о 17.00 у залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України в рамках літературно-музичного проекту «Мистецькі зустрічі в архіві-музеї» відбудеться концерт-лекція «Гітара в Україні: історія виконавства» за участю лауреатів міжнародних та всеукраїнських конкурсів, учнів заслуженої артистки України, професора КНУКіМ Вікторії ЖАДЬКО.

Під час зустрічі буде вперше експоновано документи з фондів ЦДАМЛМ України, які розповідають про історію гітарного виконавства в Україні.

Вхід вільний.

Об'єднати вміст