Віртуальна документальна експозиція «Білі плями українського кіно»

exhib082015049Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України запрошує ознайомитися  з віртуальною документальною експозицією «Білі плями українського кіно».

В історії кінематографу ХХ століття вже залишилися імена режисерів Олександра Довженка, Івана Кавалерідзе, Сергія Параджанова, акторів Івана Миколайчука, Богдана Ступки й інших… Сьогодні з’являються нові імена, частіше виникають проекти, спрямовані на вивчення історії українського кіно.

Дана виставка покликана ознайомити поціновувачів кінематографу з невідомими, маловідомими або забутими документами, які зберігаються в особових фондах акторів Олександра Гая, Прохора Коваленка, Івана Криги, Габрієля Нелідова-Френкеля, Юрія Тимошенка, Івана Твердохліба, Антона Дунайського, Михайла Висоцького, Степана Шагайди; режисерів В’ячеслава Гомоляки, Олександра Перегуди, Олексія Швачка; художників Йосипа Юцевича та Галини Нестеровської; письменників Василя Земляка та Лідії Компанієць; кіносценариста Євгена Онопрієнка; кінознавця і сценариста Бориса Тарасенка; кінознавця Марка Шелюбського і не лише.

«Родзинкою» експозиції є індивідуальні та групові фотографії – робочі моменти під час зйомок фільмів, кадри з кінофільмів, кінопроби акторів, світлини митців у ролях й у житті. Також представлено рукописи сценаріїв, ескізи костюмів та розкадровки фільмів, приватне листування з колегами та особисті документи, які пов’язані з творчою та службовою діяльністю тощо.

Запрошуємо усіх небайдужих до історії українського кіно до читального залу ЦДАМЛМ України, де можна ознайомитися не тільки з оригіналами представлених на виставці документів, а й з різними документами інших митців.

Виставку підготували:

  • начальник відділу використання інформації документів Ю.В.Бентя;
  • зав. сектору просвітньої та виставкової роботи відділу використання інформації документів, кандидат мистецтвознавства І.Є.Таміліна;
  • головний науковий співробітник сектору просвітньої та виста