Перемога буде за Україною

Творчі зустрічі з цікавими особистостями
в територіальному центрі ветеранів м. Дніпропетровська

Творчі зустрічі з відомими поетами і прозаїками, композиторами і художниками, музикантами і співаками, і взагалі з цікавими особистостями – завжди несподіване свято для ветеранів територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Бабушкінської районної у місті Дніпропетровську ради.

За перші півтора місяця 2015 року  культорганізатор терцентру Олена Швець-Васіна провела дві творчі зустрічі – з поетом, прозаїком, байкарем  Анатолієм Петровичем Отлєтовим та з поетом, прозаїком, журналістом і ракетником Анатолієм Арсентійовичем Сухоносом.

Цікаво, що Анатолій Отлєтов, народжений 70 років тому в російській глибинці посередині між Москвою та Ленінградом (і вихований там), нині, в часи неоголошеної війни з імперською Росією,  по суті – справжній українець. В усіх творах, які він прочитав перед шановною аудиторією, автор ні на хвилину не сумнівався, що Перемога буде за Україною! Треба бути сміливою людиною, щоби читати зі сцени памфлети і байки про владу імущих – колишніх і теперішніх, які довели народ до озлидніння. НАРОД – головний герой Історії в будь-якій країні. Зараз наш український народ показав усьому світові, що таке справжній патріотизм. І коли тисячі українських воїнів гинуть за нашу вільну і єдину землю на фронтах АТО, не можна бути стороннім спостерігачем або (не дай Бог!) внутрішнім або зовнішнім ворогом України. Тому завжди радіє серце багатьох ветеранів терцентру, коли вони зустрічаються зі «своєю людиною», патріотом України будь-якої національності. Опісля віршів, оповідань, байок, пародій, які Анатолій Отлєтов розповідає завжди напам’ять, друг терцентру заспівав улюблені пісні, в т.ч. і українську народну пісню «Повій, вітре, на Вкраїну» на слова Степана Руданського.

Якщо Анатолій Отлєтов – частий гість Бабушкінського територіального центру, то Анатолій Сухоніс виступив перед ветеранами вперше. Шановний гість зразу ж прихилив до себе присутніх. Перш за все – своєю енергійною розповіддю про роки роботи на Південному машинобудівному заводі – провідному українському підприємстві із виробництва ракетно-космічної техніки та технологій оборонного, наукового та народногосподарського призначення в місті Дніпропетровськ. Південмаш виробляє найекологічніші ракетоносії у світі. За їх допомогою у космос відправляють комерційні вантажі у рамках міжнародного проекту «Морський старт». Окрім ракет завод випускає тролейбуси, автобуси, трамваї, трактори тощо. Анатолій Арсентійович захоплено розповідав про відомих ракетних конструкторів, з якими йому приходилося співпрацювати на цілковито секретному об’єкті, читав власні вірші, присвячені працівникам КБ «Південне». А.Сухонос – автор прозової книги спогадів про роботу на ракетному заводі «Грудневі сходи».

Патріотичні вірші стояли у читця на видному місці. Він теж свої твори знав напам’ять (у свої 80 років!), читав голосно, натхненно і цим теж полонив ветеранів. Багато років Анатолій Арсентійович працював на ниві журналістики і до сих пір займається суспільною діяльністю (наприклад, підготував матеріали, які дають, за його думкою, підставу для перейменування міста Дніпропетровськ у Миродар). І чим далі, тим творча зустріч з гостем терцентру ставала все цікавішою. Справа в тому, що Анатолій Сухоніс – автор текстів багатьох пісень, створених у співавторстві з такими знаними композиторами Придніпров’я, як Володимир Ярцев. Коли з магнітофону залунали перші акорди пісень В.Ярцева на вірші А.Сухоноса у виконанні автора музики, то чоловіки і жінки з числа присутніх, згадавши молодість, закружляли в ритмах вальсу і танго. А шановний яскравий гість визнав за честь танцювати з заст. директора терцентру О.М.Дяченко.

Замість однієї години, протягом якої звичайно виступають гості терцентру, Анатолій Арсентійович Сухоніс виступав біля двох годин, а ветерани і не думали розходитися. Він ледве встигав відповідати на запитання, які сипалися на нього з усіх боків – і чому свого сина він назвав Фіделем, і коли його син, шеф-редактор міжнародного часопису «Бористен» Фідель Сухоніс, знову завітає до ветеранів терцентру, і як поживає його дружина Лариса Терентіївна, з якою співпрацювали свого часу деякі присутні та їх родичі, і чому зараз бастують працівники «Південмашу», і як сталося, що він, технар, став і письменником, і журналістом…

На завершення творчої зустрічі ансамбль «Рябинушка» заспівав українську народну пісню «Розпрягайте, хлопці, коні», а шановний гість оцінив гумор ветеранів, які замість «Маруся, раз, два, три» співали ім’я його дружини – «Лариса, раз, два, три», а замість слів «А за нею козаченько» проспівали «А за нею Анатолій»…

Прощаючись, А.А.Сухоніс підкреслив взаємне задоволення від зустрічі, порадів творчій насназі людей похилого віку, а ветерани проводжали його довгими щирими оплесками до наступних зустрічей.

Перемога буде за Україною, якщо палають творчим патріотичним натхненням наші ветерани і вельмишановні гості одного з найкращих територіальних центрів м. Дніпропетровська!

Більше фото: https://www.facebook.com

 

Наталія Деркач,
голова суспільної ради відділення
СПА територіального центру
соціального обслуговування  (надання соціальних послуг)
Бабушкінської районної у місті Дніпропетровську ради