Світлана Патра — біографія

Світлана Миколаївна Патра народилася 24 жовтня 1981 року в Миколаївській області. Від народження пересувається на інвалідному візку, інвалід І групи. У 1986 році з батьками переїхала в село Волошинівка Баришівського району Київської області, де і проживає зараз.

З 1996 року – учасник обласного та всеукраїнського фестивалю творчості дітей та молоді з інвалідністю «Повір у себе». Вірші  та прозу пише з 1997 року, пісні – з 2004. Брала участь і перемагала у багатьох інших фестивалях, зокрема, «Поетичний рушник» «Сяйво надій» та ін.

Вірші друкувалися у газетах «Баришівські вісті», «Зірка» та ін. У 2011 році у видавництві університету «Україна» була видана книга віршів та прози «Крила для злету».

У 2013 році брала участь у підготовці колективних збірників поезії та прози авторів з інвалідністю «Словоцвіт» (головний редактор) та «Мій Київ» (член редакційної колегії). Збірники видано всеукраїнською громадською організацією «Народна академія творчості інвалідів України».

Закінчила Волошинівську середню школу, а у 2007 році вступила до Відкритого Міжнародного університету розвитку людини «Україна» на факультет філології та масових комунікацій, кафедра видавничої справи та редагування на заочну форму навчання. Закінчила університет з відзнакою у 2013 році, працює редактором офіційного сайту Університету «Україна».

Бере активну участь у житті рідного навчального закладу, зокрема – у роботі Імідж-центру Університету «Україна» як журналіст та адміністратор спільноти Імідж-центру в соціальній мережі Facebook: https://www.facebook.com/imageukraine. Як журналіст, друкувалася в багатьох виданнях, зокрема – літературно-мистецький журнал «Мистецькі грані», «Газета Університету «Україна», інтернет-видання «Трибуна України» та ін. Як журналіст, цікавиться мистецтвом та різними аспектами життя людей з інвалідністю, їх адаптації у соціум. Брала участь у кількох телепрограмах.

Світлану Патру можна знайти за такими посиланнями: