Світлана Патра

Світлана Патра — біографія

Світлана Миколаївна Патра народилася 24 жовтня 1981 року в Миколаївській області. Від народження пересувається на інвалідному візку, інвалід І групи. У 1986 році з батьками переїхала в село Волошинівка Баришівського району Київської області, де і проживає зараз.

З 1996 року – учасник обласного та всеукраїнського фестивалю творчості дітей та молоді з інвалідністю «Повір у себе». Вірші  та прозу пише з 1997 року, пісні – з 2004. Брала участь і перемагала у багатьох інших фестивалях, зокрема, «Поетичний рушник» «Сяйво надій» та ін.

Світлана Патра: Моя Україна

Що для мене Україна? Я неодноразово задавала собі це питання. І ніяк не могла знайти для себе відповіді. Аж тепер зрозуміла. Україна – це не лише лани-поля-сади і т.п. Це насамперед люди. Люди, які примудрялися поєднувати в собі непоєднуване: янгольське терпіння та диявольську відвагу, надзвичайну щирість та неймовірну хитрість. Цей список приголомшуючих та шокуючих протилежностей можна продовжувати дуже і дуже довго.

Світлана Патра: Невидимий корабель

(есе)

Маленька дівчинка на колінах у тата…

Колеса крутяться і крутяться, не зупиняючись… Крихітка з блакитними очима посміхається – так їй затишно на колінах у тата.

Тато впевнено керує своїм транспортним засобом, шукаючи поглядом знайомий парк.

Світлана Патра: Мамина сила

 «Ма-а-а-а», «Мам-м-ма», «Мамо», «Мамуся»… Ці набори звуків, а згодом і слова наглядно ілюструють еволюцію розвитку мовлення кожної окремої людини. І ці звуки, ці слова адресовані одній людині – Мамі. Тій, кого дитина бачить чи не першою у своєму житті. Тій, для кого дитина існує вже тоді, коли інші, можливо, ще навіть не здогадуються, що вона тільки має народитися…

Ким же є для людини мама? Вона дає наснагу на подальше життя, допомагає дитині в усьому, що та робить. Навіть, якщо дитині вже років так 30, а то й більше. Навіть, якщо іноді друзі та інші родичі не розуміють, навіщо така допомога. Мама знає, навіщо. І дитина, у більшості випадків, теж знає. І цінує мамину допомогу.

Поезія Світлани Патри

Присвячую Лесі Українці

Вона, мов гострий меч, кувала слово.
В її душі горів палкий вогонь.
Краса життя була їй за основу.
Його в Землі взяла, мов з матері долонь.
Їй стало до снаги з колін підняти,
Своїм віршем дістати душі з дна.
І вже ніхто не зможе відібрати
Те Слово-крицю, що дала вона.
Хай що не принесе підступна доля,
Але не загасити їй вогонь.
Бо слово Лесі викувало Волю.
Візьму її із сильних цих долонь.

 

***

Життя вирує рік за роком,
За весно-днем йде літня ніч.
Ти щось забудеш ненароком,
− Все нагадає сяйво свіч.

Украдене слово

Світлана ПАТРАжурналіст Імідж-центру Університету «Україна»

Одне слово – одне значення. Просто? Якби ж все було так просто! Деякі слова можуть мати по декілька значень одночасно. Кожне нове значення того чи іншого слова з’являється внаслідок історичного розвитку як конкретного народу, так і людства загалом. Значення слова може бути як позитивним, так і негативним. Не поодинокі випадки набування негативного значення словами, які раніше асоціювалися лише з позитивними явищами. Події в Україні останніх 5-10 років – яскравий цьому приклад. Тож як це можна назвати? Хто читав «Гаррі Поттера», той знайомий зі словом «горокракс». Це – спеціальний магічний предмет, створений за допомогою чорної магії. Якщо вчитатися в романи Дж. Роулінг, або хоча б у Вікіпедію, то цими «горокраксами» могли стати звичайні предмети – щоденник чи медальйон. Але, зважаючи на те, що не всі читали книги про хлопчика-чарівника, опишемо це явище дещо простіше. Отже – украдене слово. Що це? Чим відрізняється воно від інших?

Рулет «Швидко та смачно!»

Рецепт від Світлани Патри

Вирізняється швидкістю приготування та порівняною доступністю продуктів – крем готуєте на власний розсуд. Його також можна замінити варенням чи вареним згущеним молоком.

ТІСТО:

  • 5 яєць;
  • 6 ст.л. цукру;
  • 5 ст.л. борошна;
  • 2 ст.л. крохмалю;

Білки відокремити від жовтків, збити їх до утворення густої піни і, поступово додаючи цукор, збивати до тих пір, поки піна не стане міцною .

Потім додавати яєчні жовтки, чергуючи їх з сумішшю борошна і крохмалю. Перемішувати обережно.

Тісто викласти на пергамент. Розрівняти (цієї порції якраз вистачає на весь деко ) .

Об'єднати вміст