Найкращі читачі Чернігова мріють стати журналістами та дизайнерами!

Не раз чув скептично-іронічні зауваження щодо нашої молоді. Мовляв, от колись були діти та підлітки – і розумні, й слухняні, і чуйні, й освічені… Втім, аби переконатися, що й сьогодні талановитих і патріотичних дітей на Придесенні немало, досить побувати, наприклад, на дійсно цікавому конкурсі «Найкращий читач року» в Чернігові. Нещодавно його провели вдесяте – як завжди, в чернігівській дитячій бібліотеці імені Олександра Довженка. Це було справжнє літературно-мистецьке свято, на якому школярі захоплено та напрочуд цікаво розповідали про свої улюблені книжки, декламували вірші, показували яскраві малюнки та дивовижні читацькі щоденники, й дотепно відповідали на непрості запитання журі.

Цей конкурс був уже підсумковим – дещо раніше кращих читачів року визначали в школах і бібліотеках-філіях міської централізованої бібліотечної системи. І ось – фінал! Юні ерудити почувалися цілком впевнено й прагнули продемонстрували всі свої таланти. Найулюбленіший письменник дітлахів – Всеволод Нестайко. Також не раз називали Сергія Дзюбу, Марину Павленко, Івана Андрусяка, Марину та Сергія Дяченків. Найпопулярніший зарубіжний автор – поки що Джоан Роулінг, «мама» хороброго чарівника Гаррі Поттера. Цікаво було почути, які професії мріють обрати в майбутньому обдаровані діти з Чернігова. Їхні відверті відповіді на це запитання приємно здивували. Якщо ще кілька років тому майже всі учасники таких конкурсів хотіли стати бізнесменами, то тепер у хлопчиків та дівчаток – різноманітні уподобання…

Вела свято заступник директора Чернігівської міської централізованої бібліотечної системи Ганна Маджуга. Традиційно очолював журі президент Міжнародної літературно-мистецької Академії, письменник Сергій Дзюба, а допомагали йому співробітниця бібліотеки імені Михайла Коцюбинського Лідія Кожевнікова та бібліотекар школи № 34 Наталія Білюк. І от наприкінці такого хвилюючого дійства відбулося урочисте нагородження цьогорічних лауреатів.

Серед учнів шостих класів перемогла Юлія Блудша, котра прочитала багато книжок і бездоганно відповіла на всі запитання журі. Вона навчається у школі № 34 та в музичній школі (вокально-хоровий відділ) – співає в хорі й грає на фортепіано. Дуже любить дітей (у неї – рідний брат, а також немало двоюрідних братиків), тому мріє стати вчителькою початкових класів. На другому місці – учениця 6-А класу Анна Штань зі школи № 20, яку неабияк цікавить професія дизайнера.    

Семикласник школи № 34 Антон Воронченко здобув перше місце серед своїх ровесників. Він не просто переказував зміст прочитаних книжок, а чудово аналізував улюблені твори й майстерно декламував власні вірші. Антон навчається на відмінно і хоче бути журналістом. «Срібло» – в учениці 7-Б класу Анастасії Неділько зі школи № 28, яка вже вирішали обрати фах дизайнера вбрання. На третьому місці – Інна Золотарьова зі школи № 12. Вона – співведуча програми «Крила» на обласному радіо, навчається у школі ведучих, отож це – майбутня журналістка. Дуже патріотична й креативна! На запитання про справжню дружбу процитувала афоризм Аристотеля: друзі – це коли у людей немов одна душа на двох. Дівчина, звісно, має вдома гарну національну вишиванку, але взагалі, на її щиру думку «така вишиванка у справжнього українця має бути під шкірою». Варто відзначити також цікаві відповіді учениці 7-Б класу зі школи № 24 Софії Кудріної, яка зворушливо декламувала вірші Тараса Шевченка. Запам’яталися й семикласниця Аня  Точона (школа № 34), котра танцює в ансамблі «Каблучок» і вразила всіх кількістю прочитаних книжок. Сподобалася й учениця 10-А класу школи № 20 Настя Аніщенко, яка виступала поза конкурсом, адже трохи старша. Втім, її із задоволенням послухали – дівчина дуже хотіла взяти участь саме в цьому дивовижному книжковому святі, і ось її мрія збулася.

Серед восьмикласників перемогла Анастасія Дрозд зі школи № 34, котра чудово ілюструє свої прочитані твори (вона відвідує художній гурток). Настя – фактично єдина з усіх цьогорічних учасників, хто поки що остаточно не визначилася з майбутньою професією. Варіантів три: фотограф, флорист та… дизайнер одягу. На другому місці – учениця 8-Б класу школи № 20 Яна Єгорова, котра лише трішки поступилася своїй талановитій ровесниці. Але, як наголосила, вітаючи лауреатів, заступник директора міської ЦБС Ганна Маджуга, головне – все-таки не перемога, а цікаве, чарівне спілкування; адже обдаровані діти познайомилися саме на цьому, такому  незабутньому для них святі. Справді, хочеться щиро побажати всім їм здоров’я, удачі й щастя! І – до наступного конкурсу «Найкращий читач року» в Чернігові!

Сергій КВІТНИЦЬКИЙ