Сьогодні – Міжнародний день театру. Зі святом!

Міжнародний день встановлений IX конгресом Міжнародного інституту театру (МІТ)

Міжнародний день театру встановив 1961 року IX конгрес Міжнародного інституту театру (МІТ) – організація, діяльність якої спрямована на зміцнення миру і дружби між народами та на розширення творчої співпраці всіх діячів світу

Міжнародний день театру – це не просто професійне свято митців сцени, яке відзначають щорічно 27 березня. Його також залюбки святкують мільйони глядачів і шанувальників театрального мистецтва.

Слово «театр» походить від грецького theatron, і означає місце для видовищ, а також місце, призначене для показу драматичних творів мистецтва перед публікою.

На питання щодо походження театру немає остаточної відповіді. Втім можна виокремити два основні шляхи розвитку архаїчних зародків лицедійства, якими були магічні обряди й ритуали, з одного боку, та практичні потреби людства (задля задоволення яких часто використовувалися знову ж таки магічні елементи) – з іншого.

Перші театри з'явились в Індії, згодом – у Китаї, а в X столітті з’явилися зародки європейського театру. Найбільш уславленими драматургами були трагіки Есхіл, Софокл і Евріпід. Майстром комедії заслужено вважався Аристофан.

Багато століть театральне мистецтво не втрачає своєї популярності, а навпаки розвивається і приносить нам радість.

Міжнародний день театру - це не просто професійне свято майстрів сцени, це свято мільйонів глядачів. Тож усім з нагоди свята найщиріші вітання!