Літературно-мистецький захід «Весна в Плютах», присвячений увічненню Перемоги над нацизмом в Європі у Другій світовій війні, вшануванню бійців АТО на сході України та відзначенню Міжнародного дня музеїв

Афіша15 травня 2015 року о 12.00 на території архівно-музейного комплексу «Літературно-мистецькі Плюти» (відділ ЦДАМЛМ України; Київська область, Обухівський район, село Плюти, вул. Малишка, 42) відбудеться традиційний захід «Весна в Плютах», приурочений увічненню Перемоги над нацизмом у Європі в Другій світовій війні, вшануванню бійців АТО на сході України, відзначенню Міжнародного дня музеїв. Захід відбудеться за сприяння Державної архівної служби України, Української міської ради Обухівського району Київської області.

У рамках заходу відбудеться відкриття виставки документів Національного архівного фонду, присвяченої 70-й річниці Перемоги над нацизмом в Європі «Гнів до нацизму, любов до Вітчизни», підготовленої Центральним державним архівом музеєм літератури і мистецтва України (далі – ЦДАМЛМ) на виконання Указу Президента України від 24 березня 2015 року № 169/2015 «Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом в Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни».

Документи, представлені на виставці, розкривають важливу роль діячів літератури та мистецтва України на шляху до Перемоги. Основа експозиції – маловідомі автографи художніх творів воєнного часу, приватне листування, щоденникові записи, фотографії, спогади та інші документи з фондів ЦДАМЛМ.

У рамках заходу також будуть презентовані музейні предмети з колекції Національного музею-заповідника «Битва за Київ у 1943 році».

Відвідувачі матимуть можливість ознайомитися із виставкою малюнків дітей працівників архівних установ та школярів м. Українка, які після її завершення буде передано бійцям АТО; з виробами народно-декоративного мистецтва, кошти від реалізації яких буде направлено для допомоги українським військовим на сході.

Програма заходу передбачає виступи архівістів та артистів із м. Українка.

В урочистому відкритті літературно-мистецького заходу «Весна в Плютах» візьмуть участь Голова Державної архівної служби України Тетяна Баранова, заступник міністра юстиції України Гія Гецадзе, Голова Комітету з питань культури і духовності Верховної Ради Микола Княжицький, голова Обухівської райдержадміністрації Сергій Неділько, міський голова м. Українка Павло Козирев, голова Спілки архівістів України Микола Щербак, голова Національної спілки кінематографістів України, член Громадської ради при Державній архівній службі України Сергій  Тримбач, керівники та працівники державних архівних установ.

Серед запрошених на «Весну в Плютах» – ветерани Другої світової війни, учасники АТО на сході України, журналісти, фотографи, волонтери, громадські діячі – усі, хто докладає величезних зусиль для припинення військових дій на сході України.