У Києві презентували роман «Свобода» азербайджанської письменниці Афаг Масуд

У Києві презентували роман «Свобода» азербайджанської письменниці Афаг Масуд
16 листопада в Київському будинку книги відбулася презентація роману «Свобода» відомої азербайджанської письменниці Афаг Масуд.

Видавництво книги - міжнародний проект Київської організації Національної спілки письменників України (КО НСПУ). Ініціював проект письменник, літературознавець, голова Київської організації НПСУ Володимир Даниленко. Менеджер проекту - Марина Гончарук.

На презентацію приїхала з Баку сама автор роману Афаг Масуд.

За словами Володимира Даниленка, в українське видання увійшли роман «Свобода», лейтмотивом якого є думка про те, що людина приречена без внутрішньої свободи, і розповіді, що описують життя і побут азербайджанців. «Творчість Афаг вперше представлено українською мовою. У своїх творах Афаг Масуд розкриває комплекси людини, в яких тісно переплелися східні і радянські звичаї. Автор звертається до таких тем, як дефіцит любові, втрата родинних зв'язків, реальність і духовність суспільства», - розповів Володимир Даниленко.

Презентація розпочалася з виступу фіналіста шоу «Голос країни» Сергія Томашевського. Він виконав пісню азербайджанською мовою «Gel ey seher».

З вступним словом виступив голова Об'єднаної діаспори азербайджанців України Хікмет Джавадов. «Як тільки я побачив книгу, мене зацікавила її назва -«Свобода». Адже свобода, це те, що об'єднує український і азербайджанський народи. Це те, за що вони борються кожен день: Азербайджан в Нагірному Карабасі, а Україна - на Сході країни. Я впевнений, що українських читачів зацікавить книга, оскільки сама назва говорить про те, що в романі зачіпається майже сакральне для українців поняття свободи», - заявив Хікмет Джавадов. Також, за його словами, ОДАУ і далі буде підтримувати проекти, які популяризують азербайджанську культуру рідною для українців мовою.

Також відбулася бесіда з Афаг Масуд, в якій вона розповіла не лише про свій роман і те, як його сприймають в Азербайджані, а й відповіла на питання про сучасне азербайджанське суспільство, вплив на нього ісламу, традицій, нововведень.

«Мені дуже цікаво, як сприйме українська аудиторія мою творчість, адже в Азербайджані роман викликав багато дискусій після публікації. Якщо говорити про вплив ісламу на азербайджанське суспільство, то у нас світська держава, і ніякого імперативу думки не існує - є дівчата які носять хіджаб, є ті, хто цього не робить. А щодо проблем азербайджанського суспільства, то сьогодні, на жаль, головною є проблема Нагірного Карабаху... », - розповіла Афаг Масуд.

За словами письменниці, її романи перекладають різними мовами і видають у багатьох країнах світу, але українська аудиторія підкорила її щирістю і душевністю.

Перед гостями заходу виступили ряд сходознавців і експертів україно-азербайджанських відносин. Зокрема, кандидат філологічних наук, доцент кафедри тюркології Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка Заміна Алієва, доктор історичних наук, доцент кафедри загального і слов'янського мовознавства Національного університету «Києво-Могилянська академія» Фархад Туранли, голова Союзу азербайджанської молоді в Україні Ільгама Аллахвердієва , професор кафедри міжнародного права Національного авіаційного університету України, доктор юридичних наук Аріф Гулієв.

Ярослав Верещак, відомий український драматург, заслужений діяч мистецтв України, представник Центру Леся Курбаса повідомив, що «Театр Володимира Завальнюка «Перетворення» працює над постановкою вистави за розповідями Афаг Масуд, об'єднаними в єдину п'єсу «Смерть генерала».
«Презентація книги «Свобода» Афаг Масуд є знаковою подією, що свідчить про розвиток україно-азербайджанських літературних відносин. Тема свободи є актуальною для азербайджанського і українського народів, що борються за утвердження свободи і державної незалежності, поновлення територіальної цілісності свої країн. І я дуже радий, що ОДАУ на чолі з її керівником Хікметом Джавадовим активно підтримує такі міжнародні проекти Київської організації Національної спілки письменників України», - заявив доктор історичних наук Фархад Туранли.

На заході були присутні представники посольства Азербайджанської Республіки в Україні.
Презентація відбулася за підтримки Об'єднаної діаспори азербайджанців України і Ліги азербайджанців Дніпропетровщини. Партнер заходу - ресторан «Кафе-Даш». Інформаційний партнер - інформаційне агентство «Report.az».