20 років беззавітного служіння людям велемудрого віку

Святкова програма до 20-річчя територіального центру ветеранів Бабушкінського району м. Дніпропетровська

Травень 1995 року – знаковий для територіального центру соціального обслуговування  (надання соціальних послуг)  Бабушкінської районної у місті Дніпропетровську ради, бо саме в цей день був створений територіальний центр в Бабушкінському районі. Нещодавно відбулися два заходи з приводу 20-річчя терцентру – для ветеранів і для працівників терцентру (відповідно). 

На початку свята прозвучало привітання директора терцентру  Наталії Володимирівні Біневської, яка докладає багато зусиль для толерантних, сприятливих умов роботи з ветеранами, пишається своїм колективом, бере за приклад  завзятість, волю до перемоги над хворобами, творчу наснагу людей, яким вже далеко за п’ятдесят… Заступник директора терцентру Ольга Миколаївна Дяченко привела цікаві факти розвитку Бабушкінського територіального центру, який вважається кращим з подібних установ Дніпропетровської області.

Працівників і ветеранів терцентру тепло і бадьоро привітали шановні гості:

заступник голови Бабушкінської районної у місті Дніпропетровську ради Кагіян Микола Ілліч, голова Дніпропетровської міської профспілки працівників державних установ Олейникова Наталія Миколаївна, начальник відділу по роботі з інвалідами, ветеранами війни та праці (Управління праці та соціального захисту населення) Назаренко Вікторія Вікторівна, колишній директор Бабушкінського територіального центру Матвійчук Ганна Григорівна. Заст. голови Бабушкінської районної у місті ради М.І.Кагіян вручив Дипломи і пам’ятні подарунки працівникам терцентру,  які більше 10-ти, 15-ти і 20-ти років несли (і продовжують нести) беззавітне служіння людям велемудрого віку.

Головними артистами святкової концертної програми були ветерани – члени ансамблю «Рябинушка». Вони хвилювалися, як справжні артисти, бо виступали перед вельмишановною аудиторією: в святково прикрашеному залі були присутні і господарі терцентру (працівники та ветерани), і поважні гості. Однією з гостей була колишній музичний керівник терцентру, Відмінник культури України, член Асоціації композиторів НВМС, лауреат міжнародних музичних конкурсів  Валентина Миколаївна Фалькова.

В промові ведучої свята – культорганізатора терцентру Олени Швець-Васіної – відчувалася гордість за ансамбль і дуети, якими вона керує:

«Найбільша цінність на землі – радість людського спілкування, бо спілкування – це спосіб життя та застава довголіття. Саме тут, в терцентрі, ми спілкуємся, допомагаємо один одному, віддаємо вогонь душі і серця. У відділенні соціально-побутової адаптації терцентру,через який проводяться майже усі культурно-масові заходи терцентру (більше 100 заходів за рік), функціонують гуртки хорового (ансамбль «Рябинушка») та вокального співу (дуети «Тополяночки», «Верол», «ЕлЗі»), які є улюбленими серед колективу терцентру та поза його межами. Анамбль «Рябинушка» і дует «Тополяночки» виступають в концертних залах Центральної міської бібліотеки, Палаці студентів, «Діорами», Будинку союзів, Будинку вчених, Будинку вчителя, Жовтневому терцентрі, Кафе «Тайм-аут», Обл. дитячої бібліотеки для молоді ім. М.Свєтлова, Палацу «Шинник», Театрі на воді парку ім. Глоби. Анс. «Рябинушка» неодноразово ставав дипломантом регіонального конкурсу вокальної музики «Натхненний дует Придніпров’я» і обраний лауреатом обласної премії «Золота струна», а дует «Тополяночки» – двічі лауреат цієї премії».

В святковій концертній програмі пролунали:

– вірші дніпропетровських поетів – «Моя Україна» Світлани Поливоди, «Українки мої, королеви» Миколи Мілаша (читці – Ольга Денисенко, Олександр Попов і Олександр Янковський);

– пісні – «Молитва» В.Фалькової у виконанні автора музики, «Амазонка Дніпра» О.Швець-Васіної на вірші незабутньої Олександри Кравченко-Девіль у виконанні автора музики, «Розлуки бродять по долі» В.Фалькової на вірші О.Швець-Васіної у виконанні авторів – дуету «ВаЛена», «Мені казала мама» у виконанні Раїси Карпової;

– «Терцентровські частушки» у виконанні Валентини Челнакової, Катерини Мавдюк і Антоніни Коваленко;

– сценки «Пісенька без кінця» (муз. Е.Колмановського, сл. І.Шаферана) у виконанні Ольги Денисенко, Валентини Челнакової, Людмили Діденко, Алевтини Губаревої, Зінаїди Грицюк, Елеонора Штайнця, 

«Куди їдеш, Явтуше?» у виконанні Ольги Денисенко і Елеонора Штайнця,

«Про Параску і Палажку» у виконанні дуету «ЕлЗі»;

– «Анекдоти про нас» у виконанні Раїси Карпової і Жанни Кулакової.

У виконанні анс. «Рябинушка» по-молодому прозвучали п’ять пісень, присвячених любимому терцентру і його співробітникам:

– «Пісня друзів терцентру» (муз. Ген.Гладкого, сл. О.Швець-Васіної),

– «Гімн ветеранів Бабушкинського терцентру» (муз. О.Пахмутової, сл. ветерана терцентру В.Челнакової),

– пісня «Терцентровська вітальна» (муз. В.Шаінського, сл. ветерана терцентру Т.Дорофеєвої),

– пісня «Терцентровські вікна» (муз. Т.Хреннікова, сл. ветерана терцентру  В.Ковриженка),

– пісня «Пенсіонери, вперед!» (муз. В.Лебедэва, сл. ветерана терцентру В. Ковриженка).

На закінчення святкового концерту пролунав виступ власника чудового баритону – Володимира Бабича, який заспівав пісні про кохання і посмішив присутніх гуморесками Павла Глазового.

Профспілка терцентру на чолі з її головою – Ларисою Пилипівною Янатьєвою – приготувала солодкі призи для артистів і працівників. Взаємне привітальне слово подяки від ветеранів взяла Алевтина Губарєва, яка (як і інші ветерани) не уявляє свого життя без терцентру, без творчих виступів і без доброго спілкування.

Свято 20-річчя Бабушкінського терцентру було завершено. Розпочалось нове десятиріччя  – для роботи і, дай Боже, процвітання особливого закладу, де завжди чекають людей поважного віку, щоби віддати їм кванти тепла сердець і рук, отримуючи те саме від цих ветеранів.

Більше фото:  https://www.facebook.com

Олена Швець-Васіна,
культорганізатор територіального центру
соціального обслуговування  (надання соціальних послуг)
Бабушкінської районної у місті Дніпропетровську ради