Гоголь був би задоволений Гоголівкою

Минулої п’ятниці на Гоголівській лунали поезії… Перехожі зацікавлено зтишували ходу, а дехто й зовсім зупинявся споглядати те незвичне дійство. Мало хто з ніжинців знав, що то відкривався фестиваль Гоголівка, що вже в сьоме цього річ відшумів у Ніжині за сприяння місцевого молодіжного активу, низки небайдужих спонсорів і звісно ж відділу у справах сімї та молоді Ніжинської міської ради.

«Територія Гоголівка» саме під такою назвою відбувався літературно-мистецький захід. І не дивно що територія, адже організатори вирішили перезавантажити фест, що вже встиг стати доброю традицією і однією з візитівок «культурного Ніжина». Фестиваль відсвічував яскравими гранями творчості на декількох локаціях, компактно розташованих по місту. Територія невимушеності і натхнення тяглася від центральної вулиці, через затишні ресторан «Гоголь» та «ГанстерПаб», «Криївку», студію «Ритм» до Гоголевого корпусу НДУ.

Фестиваль «Гоголівка» перш за все має літературне спрямування, але разом з тим на його обширній території знайшли місце й інші творчі вияви. Зокрема починаючи з Пятниці на вулиці Гоголя, розгорнули виставку-торгівлю майстри-хендмейдери, що дивували перехожих польотом фантазії,  майстерно втіленим у зроблених руками іграшках, аксесуарах, речах повсякденного вжитку.

Відголоском молодого таланту доносились віршовані рядки з Гоголівської аудиторії, що в старому корпусі Ніжинського університету. Тут презентували свою творчість гостям фестивалю учасники університетської літстудії. Юні поети та поетки зі студентської лави слухали хвалу та критику. Розріджували молодий запал старші колеги по перу Сергій Пантюк, Олена Степаненко, Мечислав Рисич та багато інших.

Продовжилися читання, що навіювали затишок та спокій, за обідом у ресторані «Гоголь»,  а потім за підвечірком у «ГанстерПабі». Перенесення літературної сцени в громадські місця – один з концептів «Гоголівки – 2015». Як говорять куратор фесту Тетяна Винник: «Треба нести літературу в маси, щоб до неї доєднувалися звичайні люди, не лише поети».

Зоряна ніч п’ятниці продовжила «Гоголівку» неформальною екскурсією по місту для творчих гостей.

Гамірно було у суботу на «Дитячому просторі», що став родзинкою другого фестивального дня. У приміщенні ритму зранку починалася «Гоголівка для дітей». в той час як дорослі «гоголяни» по-дитячому раділи на читаннях у «Боївці», слухаючи Алу Миколаєнко, Мирослава Лаюка, Остап Микитюк та інших майстрів сучасного українського слова.

Дитяча програма на «Гоголівці»  займає особливе місце. Адже покликана познайомити маленьких читачів з новинками дитячої книги, яка через ряд факторів стає все віддаленішою від малечі. Дитячий простір це  розважально-розвивальне дійство, яке з нетерпінням чекають дітлахи, аналогів якому нажаль досі немає у нашому місті.

Дитячий простір цьогорічної Гоголівки пройшов під гаслом «День добрих казок». Навкруги стільки всього недитячого, і організатори намагалися зробити повсякденність малечі хоча б трішки казковішою. Допомагали в цьому активні студенти ну і звісно казкарі. Завітав на свято київський письменник Іван Андрусяк, що розповідав непосидючій аудиторії про дракончиків та чупакабр. Разом з ним свої дитячі римовані рядки дарував дітворі Сергій Пантюк. Поміж цікавими конкурсами, що нікого не залишили без подарунку та рухливими іграми, виступали також Оксана Куценко зі смачним оповіданням «Печені яблука» та Олеся Мамчич з книжечкою «А на нас упав ананас».

Завершенню передувала ще ціла низка «дорослих» заходів», з веселими піснями, поезіями та простим і щирим спілкуванням.

Певно, лишається сказати тільки одне – «Гоголь був би задоволений Гоголівкою». Адже минулими вихідними Ніжин побільшав. В першу чергу в культурному плані – підріс, збільшився. В його складі з’явилася нова територія – територія «Гоголівка», її не віднайти на картах, вона в серцях…

Більше фото:https://www.facebook.com

Михайло Ломоносов