«Хочу бути художником!» - виставка картин Катерини Білокур відкрилася у Мистецькому Арсеналі

16 червня 2015 року в Мистецькому Арсеналі відкрилася виставка Катерини Білокур, однієї з найбільш відомих і водночас незнаних українських художниць ХХ сторіччя.

На безпрецедентній виставці вперше в історії незалежної України в одному виставковому проекті  представлено майже весь творчий доробок Катерини Білокур з колекції Музею українського народного декоративного мистецтва, Яготинського історичного музею, та інших провідних українських музеїв. Це близько 100 шедеврів, серед яких і олійний живопис, і малюнки, і невеличкі нариси. Нарешті, глядачі матимуть змогу  оцінити всі грані таланту унікальної художниці, яка є одним із символів української культури.

«Хочу бути художником!» – автобіографічна цитата і життєве кредо Катерини Білокур. Ця фраза,  є певною межею, що повністю змінила життя молодої жінки, яка була змушена пожертвувати своїм особистим щастям заради того, щоби займатись мистецтвом. Людина, яка не отримала навіть початкової освіти і жила у примітивних умовах українського радянського села, Білокур пережила усі найжахливіші сторінки української історії минулого сторіччя: революцію, Голодомор, Другу світову війну, і, попри все, змогла реалізувати свою зухвалу мрію стати художницею. Ще у 20-ті роки ХХ сторіччя, молода жінка прийняла самостійне і мужнє рішення присвятити себе живопису, і цей крок став могутнім протестом проти консервативного патріархального середовища, де пройшло все життя Катерини Білокур. Така відданість своєму ідеалу і неймовірна глибина творів художниці ставлять її в один ряд із найвидатнішими світовими митцями ХХ сторіччя, багато з яких, так само як і Катерина Білокур, були самоуками.

Перші відвідувачі виставки змогли переглянути за підтримки Національного центру Олександра Довженка цікаві документальні фільми про життя художниці. Шквал оплесків визвала вистава від режисера  Олександра Білозуба, де однією з головних героїнь також була Катерина Білокур. Відбулося урочисте відкриття виставки за участю міністра культури В'ячеслава Кириленка.

Триватиме виставка до 19 липня 2015 року. В її рамках щодні проводитиметься багато чудових мистецьких заходів.
Куратор: Аліса Ложкіна 
Більше інформації: http://artarsenal.in.ua
 
Фото з відкриття виставки: https://www.facebook.com