«Московський попихач» — нова всеукраїнська премія

Щойно на засіданні сесії Головної ради Всеукраїнського товариства «Просвіта» йшлося про тривожні проблеми все ще не українського інформаційно-культурного простору держави. 

«Просвіта» засновує премію «МОСКОВСЬКИЙ ПОПИХАЧ». Присуджується тим високопосадовцям, які публічно ігнорують вимогу 10-ї статті Конституції про державність української мови, сприяють пришвидшенню реалізації мрії Кремля про узаконенння в Україні двомовності, як привід до розширення «русского міра».

Сума премії - 30 гривень. Це еквівалент 30-ти срібникам, які отримав Іуда за зраду Ісуса Христа.

Серед попередньо висунутих претендентів найбільше шансів отримати цю «премію» в нинішньому році має міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, телеканал «Інтер» та деякі високооплачувані члени Нацради з питань телебачення і радіо, які проголосували за продовження цьому направду антиукраїнському каналу найбільшої кількості частот і годин на цілих 7 років. 

Ось рядки із звернення до Президента України:

  • «державність» української мови в Українській державі реально є декларативною;
  • без розв'язання фундаментальних питань гуманітарної політики (мова, культура, історія), які формують національну ідентичність, ми, як народ і держава, не відбудемося;
  • нинішня криза, яка призвела до втрати частини української території, – через відсутність належної україноцентричної гуманітарної політики у сферах освіти, інформаційній та мовно-культурній.

Микола Тимошик
доктор філологічних наук, професор